Pierścionek, łańcuszek, kolczyki. Złoty czy srebro? Biżuteria ślubna dla Panny Młodej

Najpiękniejszą na ślubie kobietą zawsze ma być Panna Młoda. Jej urodę w tym dniu będzie można skutecznie podkreślić przez wybranie odpowiedniej biżuterii. Przy tym biżuteria nie może jednak przyćmiewać tego elementu, który w tym dniu będzie szczególnie istotny a więc obrączki.

Biżuteria do ślubu

Jeśli wybieramy biżuterię na ślub to trzeba pamiętać, że wszystkie widoczne dodatki mają pokazywać tego dnia piękno panny młodej, która jest główną bohaterką. Biżuteria jest najczęściej dyskretna, w stylu eleganckim. Nie powinna tworzyć kontrastu w stosunku do sukni ślubnej. Najczęściej stosuje się materiały takie jak metale szlachetne złoto i srebro, kamienie szlachetne oraz naturalne perły. Wszystkie tego typu elementy między innymi łańcuszki, naszyjniki czy diademy powinny łączyć się ze sobą i tworzyć taką formę optyczną, która będzie wykorzystywała takie same motywy czy materiały. Punktem wyjścia musi być suknia i jej kolor a także fryzura.

Stras, perła, metale szlachetne

Jeśli chodzi o pannę młodą to ona będzie podejmować decyzję czy jej biżuteria będzie wykonana ze strasu, pereł czy prawdziwych diamentów. Trzeba jednak pamiętać, że cały wizerunek panny młodej powinien tworzyć harmonijną całość, która sprawi, że biżuteria będzie miała indywidualny charakter. Często jednak biżuteria na ślubie staje się elementem tradycyjni. W tym dniu będzie się nosić niekiedy biżuterię specjalnie przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Jeśli chcemy włożyć część tradycyjnej rodzinnej biżuterii to bez wątpienia trzeba dobrze wszystkie elementy komponować. Warto szukać biżuterii z takiego samego materiału i podobnie wykonanej. Perły są między innymi bardzo popularne w przypadku biżuterii ślubnej.

pierścionek Panny Młodej

Jeśli głównym materiałem do wykonania są szlachetne metale najlepiej wybierać jeden z nich. Najczęściej wybieramy oczywiście złoto żółte, białe, srebro albo platynę. Decydujący powinien być materiał z jakiego będziemy wykonywać obrączki. Najważniejsza tego dnia ozdoba nie może się mieszać z resztą ślubnej biżuterii. Biżuteria ze strasu czy kamieni szlachetnych będzie dodawać wizerunkowi panny młodej blasku, ale trzeba również zachować umiar. To bardzo ważna sprawa, by biżuteria uzupełniała kreację panny młodej.

Bransoletka, łańcuszek i kolczyki do sukni ślubnej

Przede wszystkim istotna sprawa to unikanie sytuacji, w których panna młoda tego dnia będzie wyglądać jak choinka. Lepiej będzie ograniczać się do kilku sztuk biżuterii. Uważnie należy dobierać bransoletki, pierścionki. Jeśli w ogóle te na rękę mają się pojawić to nie na tej, na które ma znaleźć się obrączka. Pierścionek zaręczynowy tego dnia powinien być na drugiej ręce niż obrączka. Kształt czy długość naszyjnika musi być dopasowany do sukni ślubnej. Jeśli dekolt będzie głęboki w formie wcięcia litery V to w takiej sytuacji również kolia musi mieć podobny kształt. Do wyższego i zamkniętego dekoltu powinno się dopasować łańcuszek oraz naszyjnik, ewentualnie można zastosować zdobienie na głowę w formie diademu. Jeśli chodzi o krótkie albo też zaczesane do góry włosy to kolczyki będą w stanie również pięknie zdobić naszą twarz. Klipsy jako biżuteria ślubna są rozwiązaniem idealnym dla kobiet, które nie mają przekłutych uszu, ale w wielkim dniu chcą również mieć ten właśnie element biżuterii i dlatego będą mogły tego dnia włożyć sobie wyjątkową biżuterię. Warto rzeczywiście szukać interesującego zestawienia, które rzeczywiście będzie prezentować się doskonale i spełni nasze oczekiwania, a cała stylizacja będzie udana.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl