I żyli długo i szczęśliwie" - Organizacja idealnych zaręczyn

I żyli długo i szczęśliwie" - Organizacja idealnych zaręczyn

Dla wielu mężczyzn chwila oświadczyn i wszystkie przygotowania do niej wiążą się z dawką stresu i niepewności. Jak wiec sobie z tym poradzić, co powiedzieć, jaki wybrać pierścionek? Mężczyźni przede wszystkim zastanawiają się jaki wybrać rozmiar, czy pierścionek powinien być złoty, z jakim kamieniem, często także pojawiają się zdjęcia z pytaniem o opinie. Wygląda na to, że wielu panów nadal ma problem z tym wyborem.

Pierścionek ze złota? Niekoniecznie!

Zwykle jednak wybiera się złoty pierścionek, ponieważ jest to kruszec, który jest szlachetny i dlatego odpowiada powadze sytuacji. Dodatkowo złoto będzie trwałe i dzięki temu jest szansa na to, że będzie zdobić dłoń ukochanej przez cały okres narzeczeństwa i potem po ślubie również. Wybór koloru złota to już kwestia gustu, ale najlepiej ostrożnie wypytać partnerkę, albo zobaczyć jaką nosi biżuterię. Jeśli wybranka ma uczulenie na złoto trzeba szukać innych rozwiązań. Można wybrać droższa platynę albo tańsze srebro.

Pierścionek z brylantem czy innym kamieniem

Klasyczny oraz znany z amerykańskich filmów pierścionek jest delikatnie złoty z brylantem. Jednak jak się obecnie okazuje nie każdy klasykę wybiera i nie każdego na brylanty będzie stać. Z pewnością każdy chce dać ukochanej to co najlepsze jednak wydawanie dużej sumy czy zaciąganie kredytu nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. dlatego trzeba sobie rozważyć własne możliwości finansowe oraz fakt, czy przyszła narzeczona przywiązuje wagę do tego, że w pierścionku ma się znajdować brylant. Jeśli finanse nie pozwalają na kupno takiego kamienia będzie można go zastąpić przez cyrkonie. Można także wybierać zupełnie inny kamień szafir, szmaragd czy nawet rubin. Być może narzeczona lubi któryś z tych kamieni albo przy wyborze właśnie wpadnie Wam w oko taka propozycja.

idealny pierścionek

Jak trafić w Jej gust?

Z pewnością każdemu zależy na tym, by kupić właśnie taki pierścionek, który będzie idealny i spodoba się ukochanej, będzie nosiła go z radością. Pewnie wiele osób ucieszy to, że 99,9% kobiet uważa, że niezależnie jaki mają pierścionek zaręczynowy to właśnie on jest najpiękniejszy na świecie. Wyjątki jednak się pojawiają i jeśli nie chcemy ryzykować warto będzie dobrze rozważyć jaki ma być dokładnie ten pierścionek, na który się zdecydujemy. Trzeba przyjrzeć się biżuterii naszej partnerki, ponieważ będzie to dla nas istotna podpowiedź i dzięki temu łatwiej będzie zdecydować co dokładnie kupić. Czy taka kobieta woli skromną biżuterię czy raczej taką rzucającą się w oczy. To wszystko ma znaczenie i podpowie nam jaki pierścionek wybrać.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Zdobycie rozmiaru palca ukochanej to najczęściej najtrudniejsze wyzwanie szczególnie, gdy nie chcemy by wiedziała co się szykuje. Dobrze będzie jakoś delikatnie uzyskać taką informację w trakcie rozmowy, albo też trzeba starać się o to, by dowiedzieć się od kogoś kto jest jej bliski i kupował pierścionek a także pamięta rozmiar. Druga komfortowa sytuacja to taka, w której kobieta na tym samym palcu już nosi pierścionek, wtedy należy go na kilka godzin wypożyczyć i w tym czasie sprawę załatwić. Gdy już wiemy jaki chcemy wybrać rozmiar i kruszec oraz kamień należy wyłącznie udać się na poszukiwania. Tam warto szukać tak, by wiedzieć co podpowiada nam serce. Bardzo możliwe, że w ten sposób instynktem wybierzemy dokładnie taki pierścionek, który sprawdzi się rzeczywiście perfekcyjnie. Warto oczywiście o tym wszystkim co powiedzieliśmy pamiętać, bo to sprawi, zę ten wybór w jakieś mierze będzie po prostu łatwiejszy.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl