Walentynki - najczęściej wybierany przez Panów dzień na oświadczyny

Walentynki - najczęściej wybierany przez Panów dzień na oświadczyny

Pierścionki zaręczynowe w pudełeczku

Panowie pewnie chętnie właśnie tego dnia proszą swoją wybrankę serca o rękę. Z pierścionkiem w aksamitnym pudełeczku, co jest oczywiste. Walentynki przez jednych są uwielbiane, przez innych wykpiwane, niewątpliwie wiele osób jest nimi nastrojonych romantycznie. Na dworze zima, za to w sercu żar, który będzie potęgowany przez fizyczną bliskość ukochanej. To również opcja dla Panów, którzy o ślubie myślą, ale nie mogą się na ten właśnie krok zdecydować. W końcu jednak ten dzień jest takim, który nastraja ich na decyzję o ślubie i dlatego decydują się na oświadczyny. Wcześniej jednak udają się do sklepu, by w końcu kupić ten wybrany pierścionek, a tam mamy wielkie zdziwienie, że cena za ten sam pierścionek jest trzy razy wyższa niż jeszcze miesiąc wcześniej. A czemu się tak właśnie dzieje? Sprawa jest prosta – to właśnie urok zakupów tuż przed walentynkami.

Romantyczna kolacja, muzyka, pierścionek - zestaw idealny

Co więc zrobić? Czy rezygnować z zakupu? Jak jednak wyznać miłość i prosić o ślub bez pierścionka? Jeśli nie chcemy być tak jak wszyscy po prostu lepiej będzie odczekać. Jeśli jednak dla kobiety może oświadczyny w takim dniu będą marzeniem to znak, że trzeba będzie się udać do salonu, tak by wybrać ten jeden wyjątkowy pierścionek. Jeśli jednak nie chcemy popłynąć finansowo to co zrobić? Postaramy się coś podpowiedzieć.

Jubiler - ważna wizyta

Po pierwsze nie mówimy w sklepie, że będzie chodziło o zaręczynowy pierścionek, bo dostaniemy taki, na który nas nie stać, a jeśli nawet to wiele za niego przepłacimy. Zaręczynowa biżuteria ma jednak zupełnie inną cenę niż biżuteria bez okazji. Jak więc sobie poradzić? Najłatwiej powiedzieć, że szukamy pierścionka dla żony. I wtedy już nie padnie pytanie czy chodzi o zaręczynowy. Po drugie trzeba przyjść do sklepu już z orientacją co do tego o jaki rozmiar palca wybranki będzie chodzić. Na pewno nie uda się go zdobyć tak wprost. Ale można starać się o zebranie miary od przyjaciółek, mamy czy siostry. Ewentualnie będzie można zebrać miarę z innego pierścionka naszej wybranki. Oczywiście lepiej będzie podać rozmiar zawyżony niż zbyt mały, raczej nie ma problemu z powiększeniem.

pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy duży, luksusowy, czy skromny?

Jeśli już znamy rozmiar powinniśmy także poznać gust jaki ma narzeczona. Czy woli ona dużą biżuterię, luksusową czy raczej coś skromnego, czy będzie chciała mieć białe złoto czy jednak żółte, jakie kamienie będzie preferować. Niezłym pomysłem będzie dobranie kamienia do znaku zodiaku. Chyba, że jednak wybranka wykazuje ignorancję w kwestii związanej z astrologią.

Jak się oświadczyć ukochanej?

Jeśli zastanawiamy się jak będzie trzeba się oświadczyć trzeba powiedzieć, że pierścionka w żadnym wypadku nie daje się w pudełku, nie można go dawać również w torebce. Otwieramy pudełko i wyciągamy z niego zadając to najważniejsze pytanie, a jeśli uzyskamy twierdzącą odpowiedź będzie można włożyć pierścionek na palec przyszłej żony. Można oczywiście udać się również do jubilera z naszą przyszłą małżonką, ale jak wiadomo tutaj już nie będzie magii, na której jednak wielu osobom zależy. Pomysłów na samą oprawę zaręczyn może być wiele i praktycznie każdy mężczyzna może mieć tu jakieś swoje plany czy pomysły, które będzie można wdrożyć, tak by ostatecznie udały się oświadczyny, by nasze pytanie dostało odpowiedź twierdzącą. Warto, by ten dzień na zawsze zostawał w pamięci narzeczonych.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl