Idealne oświadczyny. Kierunek jubiler- co wybrać? Brylanty kontra diamenty

Idealne oświadczyny. Kierunek jubiler- co wybrać? Brylanty kontra diamenty

Oświadczyny - istotny etap w życiu

Oświadczyny to istotne wydarzenie, które dla wielu osób jest najważniejszym obok ślubu a potem narodzin dziecka. To jedno z takich wydarzeń, które wspomina się przez całe życie i jest to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu. Mężczyzna oświadczając się kobiecie daje jej pierścionek zaręczynowy. To ważny moment, a przyjęcie pierścionka oznacza zgodę i zapowiada ślub. Nie bez powodu przywiązuje się tak dużą wagę do tego jak pierścionek wygląda. Dla kobiety to najważniejszy i najpiękniejszy element biżuterii jaką posiada. Przez wiele lat ma przypominać o wspólnej miłości. Dalej to rodzinna pamiątka przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Oświadczyny - tradycja i historia

Historia pierścionków sięga aż do starożytnego Egiptu. To właśnie tam mniej więcej 2000 lat przed naszą erą powstawały pierwsze pierścionki a używano do ich przygotowania drugu. Potem dopiero rozpoczęto tworzenie pierścionków zaręczynowych. Między innymi Egipcjanie zaczęli stosować bardziej szlachetne surowce takie jak złoto, brąz czy kość słoniowa.

Metalowe obrączki na znak planów małżeńskich wręczano sobie na terenie Grecji i Rzymu. Przez długi czas w Rzymie noszenie pierścieni złotych było zarezerwowane dla osób, które miały woski status społeczny. Dopiero, gdy ten element im się znudził doszło do tego, że noszenie pierścieni stało się powszechnie, osoby zakochane dostawały takie złote propozycje. Zaczęto również ozdabiać takie pierścienie kamieniami szlachetnymi. W chrześcijańskiej tradycji pierścionki jako symbol zaręczyn zaczęły funkcjonować w późnym średniowieczu. Na początku wieku IX stosowano pierścień jako znak zaślubin z kościołem.

pierścionek zaręczynowy

Jak się oświadczyć, jaki pierścionek wybrać?

Dla mężczyzny wybranie pierścionka to nie tylko trudny moment, ale również nieco stresujący, w końcu ukochana będzie nosiła go praktycznie przez całe życie. O wiele łatwiej będą mieć panowie, którzy zdecydowali się z tego elementu rezygnować i wybrali pierścionek razem z przyszłą narzeczoną. To jak się okazuje coraz częściej stosowana praktyka, ale pamiętajmy, że wtedy nie ma już tajemniczości, która powinna być właściwie cechą charakterystyczną takiego dnia.

Panowie, którzy sami będą poszukiwać idealnego pierścionka dla swojej wybraki muszą wiedzieć o kilku ważnych rzeczach

- w czasie polowania na pierścionek dobrze będzie zapewnić sobie towarzystwo osoby, która jest nam bliska i bliska naszej ukochanej: siostra, mama – to właśnie one będą znać gust takiej osoby i są w stanie poradzić co będzie najlepszym rozwiązaniem.

- jeśli nie mamy takiej możliwości i pierścionek wybieramy jednak sami trzeba pamiętać, że konieczne jest poznanie rozmiaru palca ukochanej. Jak powinno się to robić? Można z jednej strony także szukać pomocy u przyjaciółki czy siostry jeśli nie ma takiej opcji trzeba będzie jakoś zebrać miarę z innego pierścionka ukochanej.

Oczywiście jeśli mimo wszystko pierścionek będzie zbyt duży albo za mały to można iść do jubilera i zdecydować się na zamianę takiego rozmiaru. Nie będzie jednak takie opcji jeśli pierścionek jest dookoła wysadzony kamieniami albo też będzie wykonany z tytanu.

Trzeba pamiętać, że idealny pierścionek powinien także odpowiadać do charakteru osobowości kobiety, której będzie ofiarowany. Najlepiej będzie przyjrzeć się temu jak kobieta się ubiera, jaki ma styl, jaką biżuterię nosi. To będzie dla nas istotna podpowiedź, dzięki której będziemy wiedzieć jak to wygląda i na jaką propozycję można się zdecydować dla przyszłej żony.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl