Dobieramy kolczyki do kształtu twarzy

Dobieramy kolczyki do kształtu twarzy

Biżuteria dla kobiet

Kobiety bardzo cenią sobie wspaniałą biżuterią i jest to rzecz wiadoma nie od dziś. Kolczyki to popularna ozdoba, ponieważ dzięki nim można prosto, dyskretnie podkreślać urodę. Wiele osób nie wie, że kluczowa sprawa to dopasowanie ich do kształtu twarzy. Z krótkiego poradnika dowiecie się w jaki sposób z pomocą biżuterii będzie można podkreślać piękno. Każda twarz jest inna i dlatego należy dbać o indywidualne dobraną biżuterię. Jeśli mamy kolczyki możemy podkreślić urodę i pokazać swoje mocne strony. Można również dobierając niewłaściwe ozdoby podkreślać cechy naszego wyglądu, które raczej chcielibyśmy ukrywać. Przed wyborem kolczyków powinniśmy spojrzeć w lusterko i decydować się na to jaki kształt ma nasza twarz.

Twarz okrągła

Jeśli kobieta ma niskie czoło i zaokrągloną twarz będzie mogła wybierać takie opcje, które optycznie mają wydłużyć i wyszczuplić twarz. Jeśli ma się wydawać smuklejsza warto wybrać kolczyki pionowe oraz długie, które sięgać będą do ramion. Jeśli chcemy, by twarz miała wyraziste rysy najlepiej wybierać biżuterię o kształcie kanciastym. Różnego rodzaju trójkąty, kształty geometryczne i nieregularne będą się dobrze sprawdzać. Przy tego typu kształcie unikać trzeba owalnych ozdób szczególnie kół i małych perełek, które powodują, że optycznie twarz robi się okrąglejsza.

Twarz kwadratowa

Kobiety, które mają twarz kwadratową będą miały zarysowaną mocno żuchwę oraz kości policzkowe. Taka twarz jest wyrazista, ma ostre rysy i zadaniem biżuterii będzie jej złagodzenie. Jeśli chcemy je wysubtelnić powinniśmy pamiętać o tym, że należy wybrać opływowy kształt kolczyków np. takie w formie łezki. Łagodny kształt kulistych perełek odpowiada za smuklejszą twarz. Możemy także zdecydować się na nieco dłuższy kolczyk, by ją wydłużyć. Nie wybierajmy ozdób prostokątnych, które mają ostre kąty.

wiszące kolczykiTwarz trójkątna

Trójkąt to kształt twarzy charakteryzująca się wąskim podbródkiem i szeroko rozstawionymi kościami policzkowymi. Jeśli taki opis będzie pasował do naszej twarzy raczej należy unikać akcentowania górnej części. Należy zrównoważyć proporcje. W tym celu właśnie sprawdzą się kolczyki jak żyrandole, a więc węższe u góry i szersze u dołu. Dobrze będzie, gdy mają opływowy kształt i w ten sposób mogą łagodzić rysy twarzy. Pamiętać należy o tym, że wąski podbródek optycznie wydłuży twarz, dlatego najlepiej wybrać krótkie kolczyki, które mogą ją skracać.

Twarz owalna

Jeśli jest owalny kształt twarzy mamy większą dowolność w poszukiwaniu biżuterii. Rysy twarzy są regularne i harmonijne, czoło będzie często wysokie a podbródek jest nieco wydłużony. Jeśli chcemy nieco skracać twarz można wybrać duże koła. Warto będzie unikać długich oraz wąskich kolczyków, które mogą sprawić, że twarz będzie nadmiernie pociągła. Zazwyczaj można liczyć na to, że wszelkie wielkości oraz kształty biżuterii będą wyglądać dobrze. Najbardziej nietypowe kolczyki mogą wyglądać atrakcyjnie.

Nie kieruj się trendami!

Modne oraz rekomendowane kolczyki na pewno są dla nas pokusą. Jednak w tym wypadku, gdy biżuteria będzie blisko naszej twarzy trzeba pamiętać, że nie można kierować się modą. Z aktualnych trendów można wybrać coś interesującego, najważniejsze będzie dopasowanie do twarzy oraz podkreślać może piękno. Warto pamiętać, że wybieramy kolczyki i wtedy dobrze będzie oczywiście pamiętać o własnej sylwetce, by wszystko ze sobą zestawić. Ważna będzie również nasza fryzura i tutaj należy pamiętać, że jak mamy dużo włosów to małe perełki szybko znikną.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl