Jak dobrać kolczyki do fryzury?

Jak dobrać kolczyki do fryzury?

Chyba każda współczesna kobieta pragnie czuć się dobrze w swojej własnej skórze. Dlatego staramy się swoją urodę podkreślać strojem, dodatkami, modną fryzurą czy biżuterią. Biżuteria jest takim elementem, który będzie tworzył szczególnie naszą codzienną estetykę. Dlatego dobrze będzie znać zasady, dzięki którym będziemy w stanie eksponować swoje piękno. Warto wiedzieć jak właśnie kolczyki dobiera się do rodzaju fryzury.

Włosy długie, włosy półdługie

Jeśli kobieta ma długie włosy to na pewno nie będzie łatwo wybrać dobrych kolczyków. Małe, delikatne nie będą zauważalne, zbyt duże natomiast sprawią, że pojawi się duże wrażenie ciężkości. Duże koła mogą jednak zaokrąglić twarz i to również nie będzie dobre. Podobnie duże kwadraty czy trójkąty będzie trzeba z tego zrezygnować. Długie rozpuszczone włosy dobrze prezentują się w kolczykach długich wiszących. Przy burzy włosów czy lokach dobrze wyglądają właśnie kolczyki w stylu boho albo hippie.

Włosy krótkie

Krótkie włosy będą pasować najlepiej do małych kolczyków. Wiele kobiet uważa, że taki styl może pozwolić na nieograniczony wybór kształtów oraz wielkości. Za duże kolczyki, takie jak złote koła mogą przytłoczyć niepotrzebnie wizerunek. Jeśli chodzi o krótkie włosy znaczenie ma między innymi kształt twarzy. Jeśli chodzi o owalną twarz powinno się wybrać okrągłe kolczyki, te osoby z kwadratową twarzą mogą wyglądać dobrze w kolczykach w kształcie elipsy.

Krótkie fryzury z grzywką na bok, koki, kucyki

Fryzury, które mają odsłaniać całą twarz będą wymagać doskonałych kolczyków. Powinny to być duże propozycje, które będą przyciągać uwagę. W ten sposób, gdy włosy są spięte można być spokojnym, że zbyt duże kolczyki nie będą plątać się we włosach. Jeśli ktoś nie lubi dużych przykuwających wzrok ozdób powinien wybrać niewielkie kolczyki z perłami. Delikatne kolczyki będą dobrze sprawdzać się do fantazyjnych upięć włosów, które to mają stawać się kluczowym elementem całej stylizacji

Asymetryczne cięcie

kolczyki pod asymetryczną fryzurę

 

Asymetryczne cięcia to bardzo dobra propozycja dla tych kobiet, które nie chcą nadmiaru biżuterii oraz dodatków, które odciągają od nich wzrok. Jeśli mamy taką właśnie fryzurę raczej będzie trzeba unikać kolczyków, które mają jakieś wyjątkowe kształty. Zdecydowanie lepiej sprawdzać się będzie klasyka. Mogą być proste kształty, kwadraty, trójkąty oraz koła. Jeśli chodzi o asymetryczne cięcia czasami będzie można zaszaleć. Wiele będzie zależeć od okazji oraz osobowości. Im jest bardziej szalona tym na więcej będzie można sobie pozwalać. Czasami będzie można eksperymentować z biżuterią tak jak to robimy z włosami.

Jaką rolę odgrywa Kolor włosów?

Jeśli chcemy wybrać idealną biżuterię to praktycznie wszystko będzie miało znaczenie. Liczy się wiek, owal twarzy a także kolor skóry czy włosów. Blondynki, które mają chłodny odcień skóry wyglądają najlepiej w złotych kolczykach zaś panie o ciepłym odcieniu podkreślać mogą swoją urodę przy pomocy srebra. Kobiety, które mają ciemny odcień włosów będą doskonale wyglądać z różowym złotem. Z kolei jeśli chodzi o kobiety, które mają rudy kolor włosów należy wybierać srebro z naturalnymi minerałami, dobrze gdy będą to takie w zielonych kolorach. Dobrze będzie pamiętać o tym, by przy wyborze kolczyków nie będzie można kierować się nastrojem czy emocjami. To inwestycja, które będzie służyć i cieszyć przez wiele lat. Tych idealnych czasami rzeczywiście warto poszukać dłużej. To ważna sprawa i nie trzeba się z takim zakupem spieszyć, lepiej dobrze go przemyśleć. Wtedy kolczyki będą idealnie dobrane.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl