Kolczyki ślubne - krótki poradnik wyboru

Kolczyki ślubne - krótki poradnik wyboru

Mamy dla Was kilka interesujących porad, gdy chodzi o wybór kolczyków pod kątem fryzury ślubnej. Liczy się kształt twarzy, fryzura ślubna jak i też kolczyki ślubne. Ma to oczywiście duże znaczenie dla całej ślubnej stylizacji, dlatego rzeczywiście jest to bardzo ważne, by te różne kwestie brać pod uwagę. Duże znaczenie mają kolczyki i fryzura, gdy uda się oczywiście je odpowiednio połączyć, tak że będą ze sobą współgrać a nie staną się czymś na kształt konkurencji. Tylko wtedy połączenie, które będzie dobrze zorganizowane sprawi, że stylizacja będzie spójna oraz harmonijna.

Na potrzeby tego opisu chcemy powiedzieć o klasycznych, chętnie wykorzystywanych stylizacjach ślubnych, które jak się wydaje sprawdzają się najlepiej i będzie można oceniać je pozytywnie.

Gładki kok plus wiszące kolczyki

Wszelkie upięte koki są stworzone w taki sposób, że idealnie pasować będą do nich kolczyki, które mają kropelkową formę. Nie powinny być zbyt długie, nie mogą być zbyt krótkie ani nazbyt subtelne, ale przede wszystkim mają wyraziście wpływać na całą stylizacje i decydować o tym, że ślubne upięcie stanie się eleganckie. Jeśli pozwala na to kształt twarzy do wysokiego koka będzie można zestawić również nieco dłuższe i delikatnie poszerzające się zdobne kolczyki z motywem kropel. Jeśli nie jesteśmy amatorami długich zwisających kolczyków można postawić na propozycje krótsze, przy uchu albo na delikatne sztyfty.

Krótkie włosy, pazurki + smukłe kolczyki wiszące

Jeśli mamy włosy krótko przycięte zdaje się, że dobrze sprawdzą się różnego rodzaju długie, wiszące kolczyki takie jak wahadełka, smukłe gronka, żmijki, łańcuszki z podwieszkami. Jeśli odpowiednio dopasujemy je do kształtu twarzy sprawić można, że dodatkowo będzie to substytut welonu co jak wiadomo trudno będzie wpiąć w krótko przyciętą fryzurę.

wiszące kolczyki

Fale na włosach + wiszące kolczyki sztyfty

Mamy dwa powody dla których rozpuszczone włosy powinno się delikatnie założyć, smukłe i wiszące, ewentualnie krótkie sztyfty. Jest to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie, gdzie mamy długie wieloelementowe kolczyki, które będą zaplątywać się we włosy, co jak wiadomo nie będzie wygodne. Panna młoda zamiast cieszyć się swoim wyjątkowym dniem będzie musiała ciągle poprawiać włosy i odplątywać je z tych właśnie niewygodnych kolczyków. Drugim powodem będzie również to, że jeśli o rozpuszczone włosy raczej stawia się na subtelniejszą biżuterię, przy takiej fryzurze i długi zdobnych kolczykach stworzy się coś na kształt choinki. Pamiętajmy, że mniej to więcej i tak właśnie będzie trzeba potraktować właśnie kupowanie takich opcji estetycznych.

Romantyczne warkocze i ażurowe kolczyki

Opadające miękkimi kaskadami na ramiona puszczamy boczkiem warkocze i upięcia syrenki, przywodzić będą na myśl cygańskie stylizacje, klimaty boho czy też rytmy flamenco. Naturalnie będą się kojarzyć z kołami i kolczykami, które mają ażurową formę. Niezależnie czy będą do koła czy pętelki wydłużone pamiętać należy o tym, by sprawdzać czy nie będzie tam zbyt wielu elementów, które mogą zahaczać się o włosy. Jeśli tych elementów jest sporo niestety możemy się męczyć z takimi elementami.

Niskie upięcia włosów + kolczyki kandelabrowe

Jeśli stawiamy na koki nisko upięte biżuteria również musi być odpowiednio przygotowana. Stawiamy na kolczyki, które nie będą natarczywe, ponieważ sama w sobie fryzura będzie już wyraźnie podkreślona i zauważalna i ta kwestia musi być brana pod uwagę. Polecamy długie i eleganckie formy oraz kandelabrowe kształty kolczyków.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl