Znaczenie pierścionka Claddagh

Skąd Claddagh wziął swoją nazwę?

Pierwsze nagranie pierścienia pochodzi z 1600 roku i uważa się, że pochodzi z pięknej wioski Claddagh w Galway. Wiele osób w tej wiosce i innych miejscach w Galway nosiło tego typu pierścionki i nadal je nosi.

Istnieje kilka historii na temat tego, jak pierścień otrzymał swoją nazwę. Jedną z nich jest opowieść o mieszkańcu Claddagh, który został schwytany przez piratów. Człowiek Richard Joyce został porwany przez piratów z Afryki Północnej i zniewolony. Zgodnie z tradycją został zmuszony do pracy jako złotnik i w tym czasie stworzył pierwszy pierścień Claddagh. W końcu dotarł do domu i przekonał się, że jego narzeczona czekała na niego przez te wszystkie lata. W innej historii pierwszy pierścionek został zrzucony przez orła na kolana młodej kobiety, która właśnie się zaręczyła.

Historia pierścienia Claddagha

Prawdopodobnie irlandzka Claddagh mogła być również pod wpływem starożytnych pierścieni sięgających starożytnych Celtów. Były to pierścienie wiary, które były wymieniane jako przyrzeczenie miłości lub przyjaźni. Wyjątkowy złoty pierścień Claddagh jest najprawdopodobniej lokalną wersją bardzo starożytnego projektu pierścienia celtyckiego. Claddagh jubilerzy zrobili wiele nowych, ekscytujących wzorów dla ozdoby w dół lat. Naszyjnik Claddagh też stał się popularny w ostatnich latach.
Rybacy i żeglarze z wioski Galway wykorzystali projekt pierścienia jako symbol ich korony na swoich łodziach i statkach.
W XIX wieku ludzie z Irlandii przenieśli się do Ameryki i innych miejsc na całym świecie i uczynili złotą biżuterię popularną. Teraz jednak, srebro i różowe złoto Claddagh pierścienie są coraz bardziej popularne.

Tradycja i Claddagh

Tradycyjnie pierścień Claddagh ma trzy symbole, przy czym jubilerzy Claddagh zawsze je tak robią. Jeśli nie mają serca, korony i zapiętych rąk, nie są one autentyczne ani prawdziwe. Tradycja Claddagh jest tym, co czyni go tak wyjątkowym i tak kochanym.

Claddagh Znaczenie

Co oznacza pierścień Claddagha? Znaczenie Claddagh'a opiera się na trzech symbolach. Jest tam korona, która reprezentuje lojalność, i serce, które symbolizuje miłość i uczucie. Są też ręce, które zapinają serce i koronę, symbolizujące przyjaźń. Znaczenie to może być bardzo osobiste i wyrażać rzeczy, które są najdroższe naszemu sercu. Biżuteria może być również wykorzystana do określenia statusu waszego związku. Może być użyta do określenia, czy użytkownik jest osobą samotną, zamężną, zaręczoną czy nawet poszukującą miłości.

Jak nosić Claddagh?

Nie ma jednego sposobu, aby nosić ten piękny i stylowy pierścionek, ponieważ nie ma ustalonych zasad, jak pierścionek powinien być noszony. Jednakże, oto przewodnik, który może pomóc Ci zdecydować, w jaki sposób chcesz nosić pierścionek.

Pierścionek zaręczynowy Claddagh

Jeśli jesteś zaręczony, nosisz pierścionek na lewym palcu pierścionka. Korona powinna być skierowana w stronę nadgarstka. Pokazuje to, że jesteś zaangażowana w kogoś wyjątkowego w swoim życiu. Pierścionki zaręczynowe Claddagh są również bardzo popularne w ceremoniach poświęcenia.

Obrączki Claddagh

Wielu Irlandczyków ma tradycję używania obrączki Claddagh jako obrączki ślubnej. Jest ona noszona na lewym palcu obrączki. Claddagh Wedding jest noszony z dolnej części serca symbol wskazujący na serce, aby pokazać, że jesteś żonaty. Zazwyczaj damskie obrączki Claddagh są w kolorze złotym lub różowo-złotym.

Pierścionek Claddagh dla nie żonatych bądź zamęcznych

Istnieje wiele sposobów na noszenie obrączki Claddagh, jeśli nie jesteś żonaty. Obrączkę można nosić na każdym palcu prawej ręki. Jeśli szukasz związku, to załóż obrączkę z sercem skierowanym na zewnątrz. Oznacza to, że szukasz miłości.
Jeśli spotykasz się z kimś, pierścionek powinien być nadal noszony na każdym palcu po prawej stronie. Serce powinno być skierowane na własne serce, co oznacza, że jesteś w związku, ale nie żonaty lub zaręczony.

Męska obrączka Claddagh Ring

Mężczyźni od wieków noszą pierścionki Claddagha. Wykorzystywali je jako obrączki przyjaźni, zaręczynowe i ślubne. Męskie obrączki Claddagh są często noszone jako symbol irlandzkiego pochodzenia danej osoby.

Męskie i żeńskie obrączki Claddagh są takie same, ponieważ zawierają trzy kluczowe symbole. Męskie pierścionki Claddagh są jednak zazwyczaj prostsze i zazwyczaj nie mają kamieni szlachetnych. Ostatecznie to od poszczególnych osób zależy, jaki rodzaj pierścionka Claddagh chcą nosić.

Czy mężczyźni noszą Claddagh Ring? Tak, żeglarze i rybacy noszą ten pierścień od wieków. Nawet gwiazdy rocka, jak Jim Morrison z Doors, nosiły je. Wielu Irlandczyków jest dumnych z noszenia pierścionków Claddagh.

Typy pierścieni Claddagh'a: Istnieje wiele typów pierścieni Claddagh. Złoty pierścień Claddagh jest zdecydowanie najbardziej popularne, ale są Claddagh pierścienie wykonane w srebrze i różowym złotem również. Serce w pierścionku może być wykonane z kamienia szlachetnego.

Czy Claddagh Ring jest religijny?

Pierścień nie ma żadnego znaczenia religijnego. Twierdzi się, że pierścień miał pierwotnie reprezentować trzech najważniejszych bogów celtyckich. Jednak symbole pierścienia - serce, korona i zapięte ręce - są często interpretowane przez chrześcijan w sensie religijnym, reprezentując Trójcę Świętą.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl