Granat: Klejnot wiary

Granat kamień szlachetny jest często związane z jego głębokim odcieniu czerwieni, ale najbardziej powszechne błędne przekonanie o granaty jest to, że kamień szlachetny jest tylko produkowane w szeregu czerwieni od rdzy kolorowe do głębokiego fioletowo-czerwony.

W rzeczywistości, granat jest nazwa używana dla dużej grupy minerałów rock-forming, które pochodzą w bogatej palecie kolorów, od bordowej czerwieni do światła, półprzezroczyste zielone. Spośród wszystkich kolorów granatów, najrzadsze są niebieskie, bezbarwne i zmieniające kolor w różnym świetle.

Granaty zostały po raz pierwszy odkryte na Madagaskarze w późnych latach 90-tych. Od tego czasu, granaty zostały znalezione w wielu różnych krajach, takich jak USA, Rosja, Brazylia, Kenia, Tanzania, Namibia, Iran, Pakistan, Afganistan, Indie, Sir Lanka i Myanmar i Turcja.

Słowo pochodzi z 14 wieku Middle English słowo "gernet", co oznacza ciemnoczerwony. To wywodzi się z łacińskiego słowa "granatum" co oznacza nasiona blisko przypominające piękny głęboki czerwony odcień nasion granatu.

Kamień urodzenia stycznia

biżuteria

Ci, którzy urodzili się w miesiącu styczniu mają szczęście mieć ten piękny i różnorodny granat jako ich birthstone. Garnets są powszechnie czerwony, ale również pochodzą w spektrum pięknych kolorów, w tym pomarańczowy, żółty, fioletowy i zielony. Istnieją nawet granaty, które zmienią kolor przechodząc od niebieskiego do fioletowego w różnych oświetlenia. Niektórzy uważają, że prawdziwa wartość granatu birthstone jest jego moc, aby przynieść użytkownikowi dobre zdrowie, bogactwo i szczęście.

Historia

  • W starożytnym Rzymie, granaty zostały przedstawione w sygnet pierścienie noszone przez duchownych i szlachty do stemplowania wosku, który zabezpieczył ważne dokumenty.
  • To było Victorians, który spopularyzował kamień szlachetny przez projektowanie niektórych z największych i najbardziej wykwintne oświadczenie biżuteria kawałki wykonane z klastrów maleńkich czerwonych granatów.
  • Chwalony w całym starożytnym średniowieczu, granaty były noszone jako amulety ochrony przez żołnierzy udających się do walki, ludzi, którzy chcieli odpędzić plagi i uzdrowicieli będzie umieścić je w rany rannych.
  • Czerwone granaty zdobiły szyje egipskich władców i były chowane wraz ze zmumifikowanymi ciałami jako cenne przedmioty na życie pozagrobowe.
  • Granat był uważany za jeden z czterech kamieni szlachetnych podarowanych przez Boga królowi Salomonowi.
  • Granaty zostały znalezione jako koraliki w naszyjniku noszonym przez młodego mężczyznę w grobie, który pochodzi z 3000 r. p.n.e.
  • Granaty mają od 6,5 do 7,5 stopnia w skali Mohsa.
  • Platon, słynny filozof, ma swój portret wyryty na twarzy granatu.
  • Granat demantoidalny należy do najrzadszych i najcenniejszych z rodziny granatów. Jest to niezwykła zielona odmiana granatu andraditowego, która została odkryta w połowie XIX wieku w Rosji.

Urodzeni w styczniu celebryci

Pierwszy miesiąc roku obfituje w urodziny znanych osobistości: Elvis Presley, Justin Timberlake, Oprah Winfrey, David Bowie, Stephen Hawking, Zayn Malik, Howard Stern, Orlando Bloom, Patrick Dempsey, Ellen DeGeneres, Jackie Robinson, Kerry Washington.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl