Kamień urodzeniowy maja to kuszący szmaragd

Kamień urodzeniowy maja to kuszący szmaragd

Uczcijmy maj, ucząc się o kamieniu urodzenia tego miesiąca - szmaragdzie. Promienny kamień szlachetny waha się w ravishing odcieniach zieleni, które obejmują niebieskie do żółtych podtekstów. Ogólnie rzecz biorąc, głęboko zielone szmaragdy są bardziej pożądane niż diamenty.

Nazwa "szmaragd" pochodzi od greckiego słowa "smaragdos", które dosłownie oznacza "zielony kamień szlachetny". Jednymi z najwcześniejszych ludzi, którzy docenili szmaragd byli starożytni Egipcjanie, którzy wydobywali kamień szlachetny w pobliżu Morza Czerwonego, w miejscu znanym obecnie jako "Kopalnie Kleopatry".

pierścionek

Podobnie jak Kleopatra, najbardziej znany fashionistka starożytności, Hollywood najbardziej glamourous gals, w tym Angelina Jolie i Elizabeth Taylor, ozdobiły się szmaragdową biżuterię na czerwonym dywanie. Jolie słynne sparowane wspaniałe kolczyki łzy na 2009 Oscary z prostej czarnej sukni. Zieleń naprawdę wyróżniała się na tle czarnej sukni. Miłośniczka biżuterii Taylor miała oszałamiający zestaw szmaragdowych i diamentowych kawałków w swojej kolekcji biżuterii wartej 150 milionów dolarów. Wiele z nich było prezentami od męża numer pięć, Richarda Burtona.

 

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl