Rodzaje kamieni szalchetnych, ich nazwy i zastosowanie. Część I

Rodzaje kamieni szalchetnych, ich nazwy i zastosowanie. Część I

Kamienie szlachetne - rodzaje

Szafir

Nazwa będzie pochodzić od łacińskiego słowa, które oznacza lazuli. Szafir to kamień naturalny, który zalicza się do grupy korundu. Pod tym pojęciem mamy wszystkie propozycje poza czerwienią. Substancja, która sprawia, że kamień jest niebieski to żelazo oraz tytan. Najbardziej pożądane są kamienie z Tajlandii. Birmy oraz Kaszmiru. Kamień taki charakteryzuje się pięknym odcieniem, pasuje do blond włosów i jasnej cery. Dla Pani o rudych włosach może być szlachetnym dodatkiem. Szafir ma wpływ na moralne samopoczucie, będzie również umacniać miłość. Polecany dla kobiet, które są żądne wiedzy i chcą uczyć się nowych rzeczy, by mieć dla siebie rzeczywiście świetne opcje.

Rubin

rubin, zawieszka

Słowo pochodzi od łacińskiego ruber co oznacza kolor czerwony. Rubin to odmiana korundu w czerwieni. Barwę będzie zawdzięczać chromowi. Rubin to najtwardszy materiał tuż po diamencie. Pojawiają się czasami takie z domieszką niebieskiego. Kolor czerwony będzie dobry dla kobiet o blond włosach, jasnej i delikatnej cerze. Rubinowy będzie pasować do codziennych stylizacji kobiet o miedzianych włosach. Można liczyć na to, że przywróci nam również chęć do życia, dodaje energii, dynamizmu, sprawi, że osoby, które są przygaszone mogą zmieniać swoje podejście do życia.

Topaz

kolczyki z topazem

Topaz to kamień z greckiego poszukiwanie. Minerał pochodzący z krzemianów. Występuje w bogatej kolorystyce miedzy innymi błękicie, niebiesko – zielonym przez pomarańcz, róż i odcienie fioletu. Główne miejsce wydobycia to Brazylia. Kamień pasuje do blondynek, szatynek i bruntetek, które mają brzoskwiniową cerę. Może być to idealny kamień dla nowoczesnych kobiet, który będzie również wpływał na opóźnienie procesów starzenia.

Tanzanit

Nazwa wynika z kraju, gdzie będzie pozyskiwany. Jest to jeden z najrzadziej pozyskiwanych kamieni szlachetnych. Charakteryzuje się niebiesko – fioletową barwą. Wydobywany będzie wyłącznie w jednym miejscu na świecie w południowej Tanzani. Wielką sławę zyskał przez Elizabeth Taylor, która go stosowała. Estetycznie będzie dopasowany do rudych i kasztanowych włosów oraz, dla osób z jasną cerą. Tanzanit to opcja dla tych kobiet, które chcą mieć więcej energii i sił do walki ze zmartwieniami. Mówi się, że za około 15 lat złoża się wyczerpią.

Ametyst

ametyst

Nazwa wywodzi się z greckiego i będzie oznaczać człowieka trzeźwego. Jest to odmiana kwarcu mlecznego, który ma szklisty połysk. Ametyst może posiadać różne odcienie fioletu począwszy od jasnego przez purpurowy. Występuje na terenie Brazylii oraz Urugwaju a także na terenie Iranu. Pasuje do kobiet, które mają ciemnobrązowe albo ciemnoniebieskich oczach. Jeśli macie stresującą pracę i dużo na głowie to rzeczywiście wygodne będzie to, że właśnie Ametyst ma nam pomagać w walce ze stresującą pracą.

Rodolit

Nazwa oznaczać będzie podobny do róży. Rodolit to kamień szlachetny, który będzie należał do krzemianów. Ma ciemnoróżową barwę oraz szklisty połysk. Taka brawa będzie pasować do kobiet, które mają jasne włosy oraz cerę. Kamień jest idealnym dodatkiem dla kobiet, które mają rude włosy. Różowa barwa jest takim elementem, który będzie podkreślał idealnie typ urody. Kamień ma dawać uspokojenie i przywracać równowagę w organizmie. Różowa barwa kamienia podkreślać będzie kolor oczu o jesiennym typie urody. Taki kamień ma nas również pobudzać do działania i decydować o tym, że będziemy dużo bardziej aktywni, w tym wszystkim co robimy. To właśnie z tego powodu warto postawić na ten kamień by dać sobie nieco więcej sił życiowych.

style="display:none"

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl