Kamienie szlachetne - właściwości, rodzaje, nazwy. Część II

Kamienie szlachetne - właściwości, rodzaje, nazwy. Część II

Szmaragd

Nazwa kamienia pochodzi z języka greckiego i oznaczać będzie kolor zielony. To minerał z odmiany berylu. Zazwyczaj będzie się charakteryzował wyjątkowo intensywną zieloną barwą, która dała nazwę dla unikatowych odcieni. Po dzisiejszy dzień szmaragdowymi określa się kamienie zbliżone do barwy kamienia obiekty. Zielony kolor pasuje dla kobiet, które mają rude włosy oraz dla blondynek ze złotymi refleksami, które mają jasną brzoskwiniową cerę. Kamień określony jest jako kamień szczęśliwej miłości, dlatego mówi się, że będzie idealnym wyborem na zaręczyny, ponieważ będzie gwarantować nam cementowanie miłości. Odpowiada za wzmocnienie serca i pomaga leczyć choroby oczu. To idealny wybór dla kobiet, które często są rozdrażnione. Przynosić może ukojenie i wprowadza harmonię. Pomaga w utrzymywaniu dobrych relacji. Przede wszystkim chodzi o relacje z bliskimi nam osobami między innymi z partnerem.

Akwamaryn

Nazwa pochodzi z języka łacińskiego i oznaczać będzie morską wodę. Akwamaryn minerał z odmiany berylu w naturalnym środowisku występuje jako kamień, który jest zielononiebieski. Po podgrzaniu będzie miał błękitne oraz lodowe refleksy. Specyfiką kamienia jest jego dwubarwnosć. Akwamaryn pod wpływem zmiany kąta padania światła będzie zmieniał barwę na chłodną, potem zmieni się na bezbarwną. Pasuje dla kobiet, które mają ciemne włosy i do tego jasną cerę oraz niebieskie oczy. Akwamaryn poza pięknem swojego koloru jest także polecany jako kamień odwagi, ma dodawać siły, energii oraz pewności siebie. Sprawdza się doskonale jako kamień, który ma sprawić, że na nowo będziemy mieli więcej sił do pokonywania trudności. Jest szansa na uzyskanie większej pewności siebie.akwamaryn, bizuteria

Tsavoryt

Nazwa pochodzi o parku Tsavo w Keni. Jest to kamień o szmaragdowozielonej barwie charakteryzuje się dobrą przejrzystością i jednocześnie w dużej mierze ma dobry współczynnik załamania światła a to wpływa na dobry stopień brylancji. Pasuje do kobiet o zielonych oczach, dla których kamień jest idealnym dopełnieniem. Kobiety, które maja typ urody określony jako jesień będzie również dobry, podkreśli bowiem ich rudy kolor włosów. Kamień nazywany jako kamień bogactwa i obfitości uważany za pomoc przy realizacji marzeń. To on zmniejszy strach i obawy, podniesie poziom dobrej energii, dopinguje do działania. Pomaga w poszukiwaniu dobrej drogi życia duchowego.

Perła

Perła to jeden z kamieni szlachetnych, który pasować będzie nie tylko młodej dziewczynie, ale również dla dojrzałej kobiety. Powstaje dzięki małżom, gdy do ich wnętrza dostanie się ciało obce. Wtedy mięczak zaczyna produkować masę perłową, by pozbyć się tego obcego elementu. W przypadku pereł, które powstają w warunkach hodowlanych zasada jest taka sama. Obecnie wszystkie perły na świecie są hodowlane, naturalne spotykane są muzeach i na aukcjach. Najbardziej pożądana będzie perła w odcieni bieli. Popularne są także kolory brzoskwiniowy, różowy, kremowy czy ciemnofioletowy.

kolczyki perły

Idealnie pasują do każdego typu urody. Perła utożsamiana będzie z wodną energią oraz kobietą w ogólności szczególnie zaś z taką, która spodziewa się dziecka. Można dzięki niej budować większe poczucie własnej wartości i jednocześnie czuć się bardziej kobieco. Docenia się również życie. Perły zawsze mają być symbolem szczerości, niewinności oraz mądrości. Jest to również bardzo często wybierana propozycja, gdy chodzi o biżuterię ślubną, pod tym kątem także cieszy się sporym zainteresowaniem i przyszłe Panny młode chętnie się na to rozwiązanie decydują.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl