Powiedz TAK! Obrączki ślubne – przegląd

Powiedz TAK! Obrączki ślubne – przegląd

Bajkowe wesele i ślub

Dla wielu ludzi to oczywiście jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Taki, który będzie się wspominać przez lata z łezką w oku. Chodzi oczywiście o ślub a konkretnie o włożenie sobie złotych krążków, które symbolizują miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Ten rodzaj biżuterii zostaje z nami na zawsze, a wybór obrączek zajmuje sporo czasu, dlatego powiemy jakie obecnie propozycje pojawiają się w sprzedaży.

Biżuteria ślubna - trendy 2017

Trendy w zakresie biżuterii ślubnej nie będą się zmieniać dynamicznie jak ubrania czy inne modne dodatki sezonu, ale okazuje się, że i tutaj o pewnej modzie będzie można powiedzieć. Najczęściej takie trendy nie zmieniają się co kilka miesięcy, ale raczej co kilka lat. Nic więc dziwnego w tym ponieważ ślub to wyjątkowe wydarzenie, które ma miejsce raz na całe życie. Obrączek nie wymienia się co rok, ale są na całe życie, dlatego dobrze będzie, jeśli będą one uniwersalne, w jakieś mierze ponadczasowe. Dlatego też najchętniej wybiera się takie o prostym designie. Z pewnością jednak są takie modele ślubnych krążków, które w pewnym okresie będą obiektem pożądania wszystkich osób zainteresowanych. Jak to wygląda w bieżącym roku?

modne obrączki

Obrączki : białe złoto, czy żółte?

Na początek powiedzieć można krótko o jubilerstwie. Najbardziej popularny materiał, jak chodzi o obrączki to złoto i dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze to najtrwalszy z metali szlachetnych, a w przypadku biżuterii symbolizującej związek na zawsze będzie to oczywiście istotna sprawa. Oprócz tego tradycyjnie również uważa się, że jedynie złoto dobrze podkreśla powagę biżuterii i wykorzystuje trzy kolorystyczne warianty złoto żółte, różowe oraz białe. Od kilku sezonów będzie można zobaczyć, że pojawiają się dość często takie propozycje, które będą łączyć różne rodzaje złota. Najczęściej to złoto białe uzupełnione żółtym albo różowym. Wtedy mówić będzie można o tak zwanym bicolorze. Jeśli połączy się trzy kolory złota będzie można powiedzieć o tricolorze. Takie mieszanki kilku kolorów złota będą droższe, a wynika to z tego, że proces produkcji takiego złota będzie bardziej skomplikowany i co za tym idzie oczywiście ten koszt nieco urośnie. Efekt jest jednak olśniewający a jednocześnie bardzo trwały.

Obrączki z tytanu

Złoto jako kluczowy element przygotowania obrączek trzyma się mocno, jednak jak się okazuje powoli pojawiają się także obrączki, które wykonywane są z innych materiałów. Takim hitem kilku ostatnich lat będzie między innymi tytan, a więc materiał praktycznie tak samo trwały jak złoto, ale jednak zdecydowanie tańszy. Sprawdzi się w momencie, gdy nasz budżet będzie istotnie ograniczony. Mimo, że tytan kojarzy się głównie ze style industrialnym bez problemu będzie można wyszukać wzory delikatnie ozdobione brylantem. Będą one również przyciągać wzrok i co bardzo ważne także będą dobrze prezentować się na dłoni. Trzeba przyznać, że obrączki z tytanu to pewne niestandardowe rozwiązanie, ale raczej dla odważnych. Z drugiej strony można powiedzieć, że do odważnych świat należy.

Platyna

Innym alternatywnym rozwiązaniem dla złota może być również platyna. Obrączki platynowe charakteryzują się wyjątkową trwałością i są bardzo wytrzymałe, a dodatkowo prezentują się co najważniejsze delikatnie. Najczęściej zdobi się je dyskretnymi niewielkimi brylantami w wersji kobiecej. Platyna jeśli chodzi o cenę będzie jednak na drugim biegunie niż tytan. Jeśli wybierzemy krążki z platyny będą kosztować od 10 tysięcy złotych, górnej granicy nie znajdziemy.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl