Najpiękniejsze obrączki dla Młodej Pary

Najpiękniejsze obrączki dla Młodej Pary

Obrączki ślubne to taka biżuteria, którą będzie się zakładać na serdeczny palce prawej ręki małżonkowi albo małżonce po tym jak złożona będzie przysięga małżeńska. Przyjęło się, że powinny być one takie, ponieważ taka sama biżuteria ślubna ma pokazywać zgodność partnerów oraz ich jedność. Ale czy tak to będzie w rzeczywistości? Czy w czasie wyboru obrączek ślubnych naprawdę nie będzie można pójść w kierunku oryginalności, tak by jakoś zaakcentować siebie. Przecież fakt, że dwoje ludzi się kocha i pragnie przejść przez wyboistą drogę życia nie znaczy, że tracą oni swoje Ja. Chyba czas już unikać zabobonów ślubnych.

Coś dla Niej i dla Niego

Od czego warto rozpocząć poszukiwanie obrączek? Na pewno trzeba będzie oznaczyć pułap cenowy, który będzie wchodził w grę w naszym przypadku. Jest naturalne, że nie chcemy isć najniższym kosztem, z drugiej jednak strony nie każdego stać na to, by kupować obrączki za kilkanaście tysięcy złotych. Trzeba pamiętać, że cena będzie jednak w jakieś mirze świadczyć o jakości.

Wpływ na cenę ma wiele różnych czynników między innymi to z jakiego materiału obrączka będzie wykonana. Może to być klasyczne żółte złoto albo też białe. Pojawiają się także propozycje z mieszanym złotem albo też takie, w których oprawia się również kamienie szlachetne. Trzeba pamiętać, że jak chodzi o obrączki cena może również rosnąć, gdy będzie się stosować grawerowanie. Wtedy pewnie wykroczymy w jakieś mierze poza standardy.

Obrączka damska i obrączka męska

Obrączki ślubne powinny pochodzić z takiej samej kolekcji, jednak zasadniczo na tym właśnie kończyć się będzie podobieństwo. Można bowiem zdecydować się na węższą obrączkę dla kobiety. Można wybierać model, w którym opcja damska będzie mieć dodatkowo ozdoby w formie kamieni szlachetnych. Obrączki mogą na pierwszy rzut oka wydawać się różne, ale po dokładniejszym przyjrzeniu będzie widać jeden wspólny motyw i to właściwie powinno być wystarczające.

obrączki dla Niej i dla Niego

Cena uzależniona od rodzaju obrączek

Istnieje również taka możliwość, ponieważ nie wykonuje się wtedy takich samych obrączek seryjnie, ale uzupełniane są one o jakieś pojedyncze zmiany. Jeśli będą one niewielkie wcale nie będzie to oznaczać drastycznych różnic. Jeśli jednak będziemy chcieli, by w damskiej pojawiły się kamienie szlachetne oraz inne dodatki to w ten sposób cena będzie już znacząco rosła. Najlepiej sięgnąć rady w profesjonalnych salonach jubilerskich, gdzie pracownicy praktycznie bez większego trudu będą w stanie nam coś podpowiedzieć i dodatkowo otrzymamy wyjaśnienia co do tego jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla nas.

Całkowite przeciwieństwo - rodzaje obrączek

Zdarza się, że młoda para zupełnie nie jest w stanie dochodzić do porozumienia, gdy chodzi o obrączki ślubne. Pomimo przejrzenia tysięcy wzorów i oglądania wielu w salonach w dalszym ciągu nie będzie można wypracować zgody w tym zakresie. W takim przypadku są również momenty, gdy jednak para decyduje się wybrać dwie zupełnie różne obrączki albo też próbuje tworzyć takie rozwiązania, w których powstawać będzie zindywidualizowany projekt obrączek ślubnych. Taka sytuacja nie jest bardzo częsta, ale nie będzie również nierealna, co warto podkreślić. Oczywiście to nic złego, że dwie osoby mają różny gust. Jeśli jednak chcemy uniknąć nieporozumień przed sklepową gablotą warto jeszcze przed wyjściem do sklepu porozmawiać i ustalić pewne priorytety, które są dla nas istotne i będą decydować o tym jakie obrączki mogą nas zainteresować. Wtedy wybór odbędzie się bez zakłóceń.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl