Kupujący pierścionek zaręczynowy po raz pierwszy

Czytamy znak w jednym z naszych miejsc parkingowych przed naszym sklepie jubilerskim. Nie żartuję; rzeczywiście mamy taki znak. Zainstalowaliśmy go, ponieważ chcieliśmy wyeliminować jeszcze jeden stresujący moment w zaręczynach-ring -purchaser życia - szukając miejsca parkingowego.

Istnieje wiele niepokoju związanego z zakupem pierścionka zaręczynowego. Cóż, spójrzmy prawdzie w oczy, diamenty są drogie. A co z ustawienia dla diamentu? Kształt, styl, cena; to tylko kilka z decyzji, które należy podjąć.

Gdzie kupujący pierścionek zaręczynowy zazwyczaj zaczyna? Lata temu, odpowiedź byłaby "Nowy Jork, 47th Street (jeśli mieszkasz na wschodnim wybrzeżu). Dzisiaj, to jest Internet (niezależnie od tego, gdzie mieszkasz). Jeśli chodzi o diamenty, edukacja jest kluczem. Jak zdobyć wiedzę na temat diamentów, zależy od Ciebie. Biblioteki, księgarnie, liczne strony internetowe, detaliczne sklepy jubilerskie, lub przyjaciół, którzy już przeszli przez proces diamentu wyszukiwania. Z wszystkich tych źródeł można znaleźć wystarczająco dużo informacji na temat diamentów, aby stać się gemologist!

Tak więc, teraz jesteś gotowy, jesteś przygotowany, zdobyłeś wystarczająco dużo wiedzy, prawda? Jubiler umieszcza diament dla Ciebie pod mikroskopem i ... wszystko, czego nauczyłeś się o diamentach i myślałeś, że rozumiesz po prostu wyparowuje. Gdzie jest ta inkluzja? Dlaczego nie możesz jej zobaczyć? A obwódka, gdzie jest obwódka? Fasety; powinno ich być pięćdziesiąt osiem. Czy są tam wszystkie?

Oczywiście, raport z oceny laboratoryjnej jest ogromną pomocą. Wysoko wykwalifikowani specjaliści zrobili pracę domową dla Ciebie i wymienione kolor klasy, przejrzystość, polski i symetrii, proporcje diamentu, culet i opis girdle i diament fluorescencji dla Ciebie.

Jednak diament raporty klasyfikacyjne nie powiedzieć całą historię, po prostu nie może. Dwa diamenty z bardzo podobnymi ocenami będą wyglądały inaczej. Podobnie jak dwóch ludzi z podobnych cech fizycznych; kolor włosów, kolor oczu, wysokość, waga i wiek może być podobny, ale czy wskazują one, że mówimy tutaj o bliźniaków?

Twoja największa pomoc przyjdzie od kompetentnego, utalentowanego i pełnego pasji do diamentów personelu sklepu detalicznego. Zadawaj pytania, uważnie słuchaj wyjaśnień, oglądaj diamenty pod mikroskopem, porównuj diamenty o podobnych cechach i wybierz ten, który "przemawia do Ciebie".

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl