Brylant czy diament?... Zaręczyny, nie takie proste jak mogłoby się wydawać!

Brylant czy diament?... Zaręczyny, nie takie proste jak mogłoby się wydawać!

Wybierz najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy

Jeśli chcemy wybrać idealny pierścionek zaręczynowy będzie trzeba podjąć kilka istotnych decyzji, między innymi będzie to dotyczyć koloru złota, fasonu, rozmiaru a także rodzaju kamienia. Chcemy więc przedstawić nasz poradnik, jaki będzie tego tematu dotyczyć.

Kolory i próby złota

Trzeba będzie zwracać uwagę na to jaki kolor biżuterii na co dzień nosi przyszła narzeczona. Jeśli będzie się decydować na srebro powinniśmy pamiętać, że raczej należy iść w kierunku białego złota, który będzie współgrał z resztą biżuterii. Jeśli jednak kobieta woli złotą biżuterię bez wahania wybrać będzie można żółte złoto, które na pewno będzie podobać się kobiecie. Ewentualnie dla niezdecydowanych wyborem może być kolor żółty łączony z białym.

Jaki pierścionek? Wybieramy model

Jeśli zastanawiamy się nad fasonem trzeba zwracać uwagę na to jakiś styl biżuterii ma kobieta, której chcemy taką propozycję podarować. Klasyczny pierścionek, który ma centralnie umiejscowiony brylant w oprawie to wybór idealny, który za każdym razem dobrze będzie się sprawdzał. W tym fasonie brylant najlepiej radzi sobie z załamaniem światła i tym samym blask będzie idealny. Wybierając klasyczny wzór można mieć praktycznie pewność, że pierścionek spodoba się wybrance. Dla kobiet, które cenią sobie większą biżuterię będzie można zaproponować takie pierścionki, które mają oryginalne, odważne kształty. Można stawiać na fason z jednym kamieniem albo też kilkoma rozstawionymi na długości pierścionka. Ciekawe są także kolorowe kamienie szlachetne otoczone brylantami.

rozmiar pierścionka

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jeśli jest taka możliwość powinno się poznać dokładny rozmiar pierścionka przyszłej narzeczonej. Najprecyzyjniej będzie zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka za pomocą suwmiarki. Jeśli wybór nie będzie idealnie okrągły wykonuje się pomiary w kilku miejscach. W idealnej sytuacji przynosimy po prostu pierścionek do salonu i tam już sprzedawca dokładnie sprawdzi rozmiar. Jest to najlepsza opcja, ponieważ w ten sposób mamy gwarancje, że pobrany będzie dobry rozmiar i rzeczywiście pierścionek będzie idealnie dopasowany do tego jaki już nasza partnerka nosi.

Pierścionek zaręczynowy - na którym palcu?

Gdy pierścionek zostanie już wybrany będzie trzeba brać jeszcze pod uwagę to na jakiej ręce będzie noszony. Odpowiedź nie jest oczywista, ponieważ w różnych krajach wygląda to inaczej. W Polsce zakłada się go na prawą dłoń a po ślubie przenosi na lewą, ponieważ jego miejsce zajmować będzie w tym momencie obrączka. Jak się jednak okazuje są kraje w Europie a poza nimi Stany Zjednoczone, gdzie praktyka zakłada odwrotne działanie. W takiej sytuacji będziemy zakładać pierścionek od początku na lewą rękę. Okazuje się, że również coraz częściej mamy takie sytuacje, w których kobiety decydują się na to, by nosić zarówno pierścionek jak i obrączkę na jednym palcu i to również już nikogo nie zaskakuje. Tak naprawdę będzie to decyzja, którą każda kobieta może podjąć sama według własnego upodobania.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl