Pierścionek zaręczynowy z brylantem, cyrkonią, a może z perłą?

Pierścionek zaręczynowy z brylantem, cyrkonią, a może z perłą?

Przed mężczyzną, który chce się oświadczyć wybrance jest duże wyzwanie, trzeba będzie wybierać odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Nie będzie żadnego złotego środka jak powinno się to dobrze zrobić. Najłatwiej jak się wydaje będzie wybrać się do sklepu z przyszłą żoną, by sama pierścionek wybrała. Ale co jeśli kobieta marzy o zaręczynach niespodziance? Mamy wiec dla Was pewne podpowiedzi co do tego jak najlepiej będzie wybrać udany pierścionek na ten wyjątkowy dzień.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziemy dokonywać zakupu samemu czy z dziewczyną. Jeśli mamy poważne zamiary wobec ukochanej można odpowiednio wcześniej zaglądać z nimi do sklepów jubilerskich i orientować się w tym jaki mają gust. Jeśli ukochana rzeczywiście wie czego chce i w kwestii związanej z modą i wyglądem będzie elastyczna chyba nie będzie innego wyboru, trzeba udać się na zakupy z nią i zobaczyć co jej się podoba. Jeśli wybranka ceni sobie niespodzianki na zaręczyny właśnie będzie można ją zaskoczyć. Można starać się o kontakt z bliską jej osobą, ponieważ dzięki temu dostaniemy podpowiedź co do tego jakie rozwiązanie będzie rzeczywiście najlepsze. Ewentualnie będzie można w sklepie dopytać jak wygląda proces wymiany pierścionka.

Kolory złota

Pierwsza istotna kwestia to wybranie koloru złota. Do wyboru będzie złoto żółte, które jest najbardziej popularne oraz białe rodowane, nierodowane z delikatnym odcieniem a także różowe. Możliwe będzie również kupienie pierścionków, które łączą te dwa rodzaje złota. Jeśli ukochana jest blondynką albo ma rude włosy to na pewno żółte złoto będzie jej pasować. Dla urody śnieżki doskonale wybrać będzie białe złoto.

Próba złota

Przy wybieraniu pierścionka ważna będzie także próba złota, a wiec to ile czystego surowca będzie w takim stopie, czyste złoto jest bowiem zbyt miękkie, by w biżuterii mogło występować samodzielnie. Ilość taką określać będzie można w promilach. Najbardziej popularne próby to:

  • 333 – biżuteria będzie trwała, raczej niezbyt droga i może mieć jaśniejszy odcień niż przy wyższych próbach
  • 585 – trwała i mająca ładny kolor, najbardziej popularna na obrączki i pierścionki
  • 750 – stosunkowo miękka i dlatego podatna na zarysowanie
  • jaki pierścionek na zaręczyny?

Diament, brylant, a może cyrkonia?

Buszując po sklepach jubilerskich pewnie zobaczymy, że część pierścionków z białym oczkiem będzie droższa a część tańsza. Sprawa jest prosta. Tanie pierścionki są z cyrkoniami, zaś te drogie z brylantami. Warto rozwiać pewne wątpliwości w tym względzie brylant to prawie to samo co diament. Diament ma bowiem brylantowy szlif. Ogólnie jednak chodzi o taki sam minerał. Niewprawne oko nie będzie widzieć różnicy między tymi kamieniami, ale będzie ona widoczna między innymi po latach. Cyrkonia szybciej będzie się rysować, diament zaś jest bardzo twardy, najtrwalszy w przyrodzie minerał. Diament to postać węgla zaś cyrkonia to kamień, który produkuje się syntetycznie.

Trzeba będzie pamiętać o jednej sprawie. Każdy pierścionek zaręczynowy niezależnie od ceny oraz dołączonych dokumentów mówi nam o miłości i to przy wyborze jest kluczowe.

Kamień szlachetny i jego rozmiar

W amerykańskich filmach widzimy jak kobietom oczy otwierają się szeroko, gdy widzą wielki brylant w pierścionku. W mężczyznach może to siać przekonanie, że najważniejsza będzie wielkość oczka. Ale nie zawsze to się liczy. Czasami może warto wybrać nieco mniejsze propozycje, które dobrze się sprawdzą a jednocześnie będą delikatniejsze, dla kobiety, która nie lubi aż tak dużej biżuterii. Pierścionek może mieć nie jedno efektowne oczko, ale wiele różnych oczek i to także dobrze się sprawdzi.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl