Biżuteria terapeutyczna - użytkowa w estetycznej odsłonie

Biżuteria terapeutyczna - użytkowa w estetycznej odsłonie

Nasi przodkowie wierzyli, że biżuteria wykonana z metalu lub kamieni półszlachetnych ma właściwości lecznicze. Wierzyli, że talizmany i amulety chronią ich przed złymi mocami i wzmacniają ich zdrowie. Na podstawie tych wierzeń powstała cała nauka litoterapii. Jest to nauka o właściwościach leczniczych kamieni i ich wpływie na zdrowie człowieka. Z punktu widzenia racjonalistów i zwolenników medycyny tradycyjnej takie podejście może być kontrowersyjne. Nawet najbardziej szlachetny metal nie pomoże w ostrych stanach lub urazach. Jednak jako środek zapobiegawczy, szczególnie dla osób podatnych na choroby psychosomatyczne, noszenie biżuterii leczniczej może być skuteczną metodą terapii wspomagającej.

I być może nie jest to tylko efekt placebo. Wszystkie obiekty we wszechświecie posiadają wewnętrzne wibracje o różnych zakresach częstotliwości. Każdy organ ciała wibruje w swojej własnej częstotliwości, w której jest zdrowy. Jeśli częstotliwość ta zostanie zakłócona, następuje "awaria programu", a następnie pojawia się stan chorobowy. Zdrowie może być przywrócone, jeśli znajdziesz odpowiedni zakres wibracji. Tu na ratunek przychodzą kamienie, których częstotliwość wewnętrzna pokrywa się z częstotliwością drgań chorego narządu. Biżuteria z odpowiednim kamieniem, która stale znajduje się przed pacjentem, będzie zsynchronizowana z wibracjami problematycznego narządu, przeprowadzając prawidłową regulację organizmu.

Funkcje biżuterii leczniczej

Biżuteria lecznicza - pierścionki, bransoletki, koraliki, wisiorki - odgrywa korzystną rolę dla organizmu:

 • Wzmacnia system immunologiczny. Należą do nich agat, awenturyn, hematyt, jaspis, turmalin, cytryn.
 • Chronią przed stresem i zapewniają pozytywny nastrój - agat, onyks, kamień księżycowy, biały kryształ, karneol, charoit, chryzopraz, sokole oko.
 • Łagodzą bezsenność: agat, turkus, perły, kryształ górski, kamień księżycowy, kocie oko, jaspis, obsydian, szungit, kocie oko, chryzopraz, bursztyn.
 • Poprawiają kondycję skóry - malachit, ametyst, turmalin.
 • Mają działanie odmładzające - ametyst, onyks, bursztyn, szungit.
 • Wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego - awenturyn, kryształ górski, koral, perła, kamień lawowy, kamień księżycowy.
 • Łagodzenie bólów głowy - granat, malachit, kamień księżycowy.
 • Poprawa wzroku: charoit, szungit, agat.
 • Wzmocnienie płuc - granat, malachit, kocie oko.
 • Zapobieganie stanom zapalnym i infekcjom - agat, onyks, szungit, charoit, turmalin.
 • Pomocne w łagodzeniu dolegliwości kobiecych i niepłodności - kwarc różowy, bursztyn, jaspis, kamień księżycowy, kaholong.
 • Normalizują układ trawienny i wydalniczy - perły, jadeit, onyks, malachit, czarny agat, bursztyn.

Ten ostatni jest również znany ze swojej zdolności do regulowania tarczycy.

Biżuteria wykonana z tych kamieni lub ich inkrustacji może stać się nie tylko amuletem, ale także wnieść jasne kolory do życia jej właściciela.

Wpływ koloru na zdolność kamieni

Określony odcień kryształu lub kamienia pochodzenia niemineralogicznego (bursztyn, perła, koral, macica perłowa) może wpływać na funkcjonowanie określonych narządów i układów.

 • Czerwone kryształy mają działanie przeciwzapalne i hemostatyczne.
 • Żółte minerały mają wpływ na przewód pokarmowy, wątrobę i pęcherzyk żółciowy.
 • Zielone leczą oczy i wpływają na układ krążenia.
 • Zielono-żółty - normalizuje ciśnienie krwi, pobudza aktywność mózgu.
 • Niebieski - przywrócenie równowagi duchowej.
 • Fioletowy - ma działanie hipnotyczne, otrzeźwiające i oczyszczające.
 • Fioletowy i różowy - leczą układ nerwowy i sercowo-naczyniowy.
 • Białe - leczą przeziębienia i działają rozkurczowo na kamienie nerkowe i żółciowe.

Jak prawidłowo je nosić

Kamienie mają najlepsze działanie, gdy są umieszczone w pobliżu lub na kanale energetycznym odpowiadającym danemu ciału. Główne kanały energetyczne znajdują się na palcach. Jeśli pierścień jest noszony na wybranym palcu, kamień będzie nieustannie oczyszczał organy.

Kanał sercowy znajduje się na małym palcu. Dlatego należy na nim nosić zielone kamienie. Czerwone i pomarańczowe powinny być noszone na palcu serdecznym, a czarne, nieprzezroczyste białe i brązowe na palcu środkowym. Przezroczyste niebieskie, błękitne, różowe i fioletowe kryształy noszone są na palcu wskazującym.

Kiedy kamień szlachetny jest noszony przez jedną osobę, informacja o właścicielu jest odciśnięta w strukturze energetycznej kryształu. Informacje te mogą być negatywne i szkodliwe dla nowego właściciela. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o biżuterię antyczną. Podobno opowieści o przeklętej biżuterii nie wzięły się z niczego.

Rama. Potrzebne czy nie?

Lecznicze właściwości kryształu mogą się wzmocnić lub osłabić w zależności od metalu, w którym jest osadzony. Dlatego ważny jest również materiał, z którego wykonana jest oprawa. Bursztyn i cacholong nie tolerują metalu. Do celów leczniczych powinny być noszone bez oprawek. Koral, malachit i turkus lepiej sprawdzają się w czystej postaci. Ametyst, chryzopraz, nefryt nie tolerują złota. Diament, rubin, szmaragd, spinel nie powinny być oprawiane w srebro.

Właściwości lecznicze metali szlachetnych

Oprócz kamieni szlachetnych również metale szlachetne mają właściwości lecznicze. Lecznicze właściwości złotej i srebrnej biżuterii znane są w Rosji od dawna. Złoto ma dodawać wigoru i energii, a srebro uspokajać i łagodzić obyczaje. Również inne metale mają właściwości lecznicze. W kontakcie z ciałem metale te zmniejszają ból i łagodzą wiele dolegliwości, także przewlekłych. Przeciwwskazaniem może być osobista nietolerancja na dany metal.

Złoto, platyna, miedź są uważane za aktywatory. Energetyzują narządy wewnętrzne, dodają sił i hamują rozwój zarazków chorobotwórczych. Złota biżuteria podnosi ciśnienie krwi w niedociśnieniu, poprawia pamięć, aktywizuje układ krążenia, zmniejsza depresję. Złoto jest również korzystne dla wrzodów żołądka i jelit. Natomiast osoby, które są gniewne, łatwo tracą panowanie nad sobą powinny preferować metale relaksujące (srebro, cyna).

Białe metale zmniejszają napięcie ciała, sprzyjają relaksacji, spowalniają stany zapalne i przyspieszają gojenie. Srebro łagodzi bóle głowy, pomaga przy nadciśnieniu, chorobach wątroby, układu moczowo-płciowego i oddechowego. Srebrna biżuteria może służyć jako swego rodzaju wskaźnik stanu organizmu. Jeśli jest przyciemniony podczas noszenia, jest to sygnał o niewydolności hormonalnej, jeśli rozjaśniony - konieczne jest sprawdzenie nerek.

Złoto i srebro nie powinny być noszone w tym samym czasie, nie tylko ze względów etykiety. Z leczniczego punktu widzenia metale te mają przeciwstawny wpływ na organizm, dlatego wyniki mogą być nieprzewidywalne. W nocy należy pozwolić ciału odpocząć i zdjąć całą biżuterię. Jeśli odczuwasz osłabienie, senność lub pogorszenie samopoczucia podczas noszenia biżuterii, być może po prostu nie przyciąga Cię metal.

Niektórzy ludzie są uczuleni na biżuterię wykonaną z metali szlachetnych. Może to być spowodowane przez ligaturę (zanieczyszczenia). Srebro i złoto nie powodują podrażnień skóry. Stopy miedzi i niklu mogą jednak powodować alergie. Czasami ciało odrzuca metal. Przekłucia płatków uszu nie goją się tak długo, aby trzeba było zrezygnować z kolczyków. Ale może to też nie być metal. Podrażnienia mogą być spowodowane przez detergenty używane do czyszczenia biżuterii.

Prawidłowy sposób noszenia biżuterii metalowej

Aby wzmocnić efekt leczniczy, należy również prawidłowo nosić biżuterię z metali szlachetnych. Istnieje cała mapa aktywnych punktów, które odpowiadają za potencjał energetyczny człowieka. Piercing może wzmacniać funkcje życiowe lub je ograniczać. Złota obrączka na palcu serdecznym łagodzi objawy żylaków.

Srebro na środkowym palcu zapobiega tachykardii, a srebro na palcu wskazującym normalizuje pracę jelit i poprawia cerę. Srebro na małym palcu jest dobre na problemy z sercem. Nie noś srebrnego pierścionka na palcu serdecznym: tłumi on sferę zmysłową. Dlatego mogą pojawić się problemy z płcią przeciwną. Z tego samego powodu nie powinno się nosić złotego pierścionka z czerwonym kamieniem na środkowym palcu. Na kciuku złota obrączka łagodzi problemy z oddychaniem.

Obrączki na palce to trend ostatnich lat. Punkty akupunkturowe na palcach stóp są bardziej wrażliwe. Dlatego dobroczynne działanie biżuterii jest jeszcze większe. Złoty pierścień na dużym palcu u nogi normalizuje trawienie i pracę wątroby. Srebro na drugim palcu zmniejsza stany zapalne i reguluje pracę przewodu pokarmowego, a na trzecim jest profilaktyką przeciwnowotworową. Złoto na czwartym palcu jest przydatne przy każdym stopniu otyłości. Mały palec jest przydatny do ozdabiania mężczyzn podatnych na problemy układu moczowo-płciowego, takie jak zapalenie prostaty i cewki moczowej.

Wybierając biżuterię, kieruj się odwieczną mądrością ludu. Wtedy Twój cenny dodatek będzie nie tylko zachwycał swoim wyglądem, ale także dbał o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. 

Więcej na: http://pierscionkizareczynowe.edu.pl

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl