Karat - waga diamentu

Karat - waga diamentu

Termin "karat" odnosi się do wagi diamentu, a nie do jego wielkości. Jeśli chodzi o zakup zaangażowania pierścień myślisz karat oznacza wielkość diamentu. Nie ma. "Karat" odnosi się do wagi diamentu, a nie jego wielkości. Jesteśmy tutaj, aby rozwiać kilka wspólnych błędnych przekonań na temat wagi karatowej i wielkości, więc można kupić pierścionek zaręczynowy, który jest pewien, aby uzyskać jej podekscytowany.

Szlif karatowy: dlaczego ma znaczenie

Szlif karatowy wpływa na wygląd diamentu i jego brylantowość. Tak więc diamenty o lepszym szlifie będą wyglądały jaśniej. Zauważysz niewielką różnicę wizualną, a przy okazji zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Rings zrobić dobrą robotę maksymalizacji brilliance o zewnętrzny pierścień mniejszych diamentów, które odbijają światło z centralnego kamienia, dzięki czemu wydaje się większy.

Waga karatowa Karaty

Jak można się domyślić, im wyższa waga karatowa, tym rzadszy i bardziej wartościowy staje się diament. Oznacza to również, że Twój błyskotek jest objęty większym ubezpieczeniem, wymianą i wyceną. Zamiast tego należy wybrać diament, który nie spełnia standardowych punktów odcięcia, takich jak 0,8 karata.

Idealny kształt.

Czy chcesz mieć idealnie ukształtowany diament? Wybierz podłużny kształt, taki jak owal, szmaragd lub gruszka. Wszystkie one mają tendencję do wydawania się większe dla ich rzeczywistej wagi karatowej. Cushion cut jest wielki dla zwiększenia masy karatowej, podczas gdy kamień wydaje się większy w tym samym czasie.

Większe nie zawsze znaczy lepsze

Oprócz skupienia się na wadze i wielkości w karatach, zainwestuj w wysokiej jakości szlif. To zmaksymalizuje odbicie światła, co oznacza więcej blasku i olśnienia. Pamiętaj, że mała zmiana w rozmiarze może oznaczać dużą różnicę w cenie! Jeśli zależy Ci na maksymalnym blasku, zdecyduj się na szlif okrągły, Couchon lub Pear.

A więc, co z tego wynika? Pamiętaj, że specyfikacje diamentów nie są nauką ścisłą. Utrzymując wagę, kolor i przejrzystość w karatach na uwadze, skupić się na idealnym cięcia i masz gwarancję, aby uzyskać idealne pierścień!

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl