Kolorowe śluby: 10 kolorowych kamieni, które powinny znaleźć się w Twoim pierścionku zaręczynowym

Kolorowe śluby: 10 kolorowych kamieni, które powinny znaleźć się w Twoim pierścionku zaręczynowym

 • Diament kolorowy
 • Sapphire
 • Emerald
 • Ruby
 • Ametyst
 • Opal
 • Tourmaline
 • Cytryn
 • Akwamaryn
 • Garnet

Tradycja - jak wiele różnych konotacji ma to słowo. Dla niektórych tradycja to nic innego jak nostalgia za stylowym chodzeniem po ulicach. Inni twierdzą, że jest to iluzja trwałości. Inni upierają się, że tradycja jest postępem w przeszłości i że bez niej wszystkie normy ludzkiego społeczeństwa uległyby zniszczeniu. A redaktorzy z Gold.ua Uważa, że każda tradycja jest żywa tylko dzięki interpretacjom. Dziś proponujemy Państwu rozmowę na temat pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami. W końcu co to jest, jeśli nie świeża interpretacja odwiecznej tradycji?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że obrączki ślubne powinny być tak zwięzłe i bezpretensjonalne, jak to tylko możliwe. I to nie jest moda. Jest to raczej wymóg związany z codziennym noszeniem takiej biżuterii. Elementem, który nosisz od czasu do czasu może być cokolwiek: duży, masywny, misternie zaprojektowany, zbyt odważny - cokolwiek. Przecież twoje spotkania i tandemy z nim są doraźne, zdarzają się od czasu do czasu. Ale w przypadku codziennej biżuterii mamy zasadniczo różne, czasem nawet przeciwstawne wymagania. Powód jest oczywisty: nie zdejmujemy tej biżuterii nawet w nocy. I w zasadzie niezwykle rzadko można się z nimi rozstać. Ale nie zapominajmy, że pierścionki zaręczynowe i ślubne mają różne misje. Jeden służy jako symbol uczuć, a drugi jako ich artystyczne upiększenie. Więc jeśli zastanawiasz się, czy pierścionek z pierścionek zaręczynowy z różnokolorowymi kamieniami może być pierścionkiem zaręczynowym, zapewniam: może i powinien być, jeśli Ci się podoba!

W dzisiejszym artykule zaokrągliliśmy dziesięć kolorowych kryształów do wyboru, z których wszystkie mają potencjał, aby zająć centralne miejsce w Twojej biżuterii zaręczynowej. Będziemy krótko opisać każdy z nich, powiedzieć o ich właściwościach i daje wskazówki do pielęgnacji pierścionka zaręczynowego z jednego lub drugiego minerału naturalnego. Wszystko, co musisz zrobić, to przestudiować informacje i zrobić swoje wybierz dla klejnotu, który odpowiada twojej fantazji.

Diament kolorowy

Pierścionek zaręczynowy z czystym brylantem to już tradycja. Ale podobny klejnot ślubny z kolorowym diamentem jest nowatorską interpretacją. Jeśli nie jesteś gotowy na poważne eksperymenty, ale absolutnie nie chcesz zejść z utartych szlaków, nie krępuj się wybrać tej wersji produktu. Po pierwsze, kolorowy diament jest rzadkością. Występuje raz na dziesięć tysięcy przezroczystych kryształów. Po drugie... I to nie jest ważne. Po tym wszystkim, głównym pragnieniem każdej panny młodej - być wyjątkowym w najbardziej bajeczny dzień swojego życia. A pierścionek zaręczynowy z kolorowym diamentem to odważny krok na drodze do bycia innym.

Właściwości kolorowych diamentów

Główną cechą diamentu (czy to przezroczystego czy kolorowego) jest jego twardość. Prawdopodobnie wiesz, że diament jest najtwardszym kamieniem na ziemi. Kolorowy diament nie jest łatwy do zarysowania, albo. Jego blask pod wpływem światła i wewnętrzna poświata urzeka i hipnotyzuje patrzącego, jak dźwięk fujarki Nilsa ze szwedzkiej bajki "Chłopiec i dzikie gęsi".

Kolorowe diamenty są nazywane fantazyjnymi diamentami. Do najrzadziej spotykanych należą kamienie czerwone. Firma Rio Tinto, firma wydobywająca diamenty, sprzedaje ich tylko kilka rocznie. Nie produkuje się ich więcej. Cena czerwonych diamentów zaczyna się od miliona dolarów za karat. Można kupić fioletowe kryształy na nieco tańsze, ale są one również uważane za dość rzadkie. Z drugiej strony, canary-żółty, dusty-różowy, i pastel-zielony diamenty są znacznie bardziej przystępne. A jednocześnie są tak samo piękne. Na szczególną uwagę zasługują czarne diamenty. Przez długi czas uważano, że kryształy te są produktami odpadowymi przemysłu diamentowego. Ale dziś, czarne diamenty są nowy trend mody, w którym charyzmatycznych fanów cięcia diamentów, którzy nie są używane do mieszania się w tłumie, są w miłości.

Zalecenia dotyczące pielęgnacji pierścionka z brylantem

Wróćmy do twardości kolorowego diamentu i spójrzmy na to z innej strony: tak, kryształ jest naprawdę twardy, tak, nie jest łatwo go zarysować, ale jeśli spadnie na twardą powierzchnię, może łatwo się rozszczepić. Jest to pierwsza rzecz, przed którą należy chronić diament.

 1. Jeśli kolorowy diament jest lekko zabrudzony, wystarczy umyć go pod bieżącą wodą bez użycia roztworów mydlanych, a już na pewno nie chemii gospodarczej.
 2. Jeśli jest bardzo zabrudzony, zleć profesjonalne czyszczenie w zakładzie jubilerskim.
 3. Nigdy nie wystawiaj kolorowego diamentu na działanie ekstremalnej wilgoci lub światła ultrafioletowego.

Sklep kolorowe pierścionki z diamentami Lepiej jest trzymać kolorowe pierścionki diamentowe z dala od innych kryształów inkrustowanych biżuterii. Nie ma to na celu ochrony kolorowego diamentu przed kontaktem z jego kongatunkami, ale ochronę innych kryształów przed rodzajem zarysowań, które mógłby spowodować twardo oszlifowany diament.

Sapphire

Szafir, kamień królewski, wręcz królewski, staje się coraz bardziej popularny także wśród osób, które nie są błękitnokrwiste. Pierwotnie, szafiry były dostępne tylko dla rodzin królewskich w pierścionku zaręczynowym. Najnowszym i najbardziej wyrazistym tego przykładem jest pierścionek zaręczynowy Kate Middleton, który wcześniej należał do jej teściowej, księżnej Diany. Jednak podobną biżuterię nosiły nie tylko żona i matka księcia Williama, ale także na przykład królowa Józefina. Wśród najbardziej znanych gwiazd noszących szafirowe obrączki są Penelope Cruz i Elizabeth Hurley.

Właściwości szafiru

Szafir oznacza niebieski: to jest logiczny łańcuch, do którego ty i ja jesteśmy przyzwyczajeni. Cóż, oderwijmy się, bo szafir może być prawie wszystkim. A niebieski szafir to nic innego jak stereotyp. Tylko czerwone kryształy nie występują w naturze, a resztę palety w różnym stopniu ucieleśniają szafiry.

Jedną z najciekawszych właściwości tego kamienia jest jego wielobarwność, którą naukowcy nazywają pleochroizmem. Szafir zmienia kolor w zależności od kąta patrzenia, a czasem w zależności od źródła światła: w świetle słonecznym może być taki sam, ale w świetle reflektorów może wyglądać zupełnie inaczej. Wśród kryształów niealiasowych, szafir jest najtwardszy, z indeksem dziewięciu w skali Mohsa. Dlatego szafir może dzielić z diamentem tytuł jednego z najlepszych kamieni do codziennej biżuterii: w języku ludzkim, wytrzymałość i trwałość tego kamienia jest nie do pochwalenia.

Wskazówki pielęgnacyjne dla Twojego pierścionka z szafirem

Czyścić należy tylko te pierścionki zaręczynowe z szafirem, które są zabezpieczone krapanem. W przeciwnym razie najlepiej unikać opieki domowej.

 1. Aby wyczyścić pierścionek zaręczynowy z kolorowym szafirem (w tym przypadku tylko z szafirem), należy przygotować roztwór mydła, zanurzyć w nim biżuterię i pozostawić naczynie z biżuterią na słońcu na półtorej godziny.
 2. Po pewnym czasie biżuterię należy wyczyścić miękką szmatką.
 3. Następnym krokiem jest opłukanie go pod bieżącą wodą i wysuszenie.

Aby odświeżyć pierścionek z szafirem i nadać mu świeży, sklepowy wygląd, można go wyczyścić specjalnym roztworem. Aby to zrobić, dodaj 6 ml. amoniaku do szklanki wody, opłucz kawałek w płynie, a następnie osusz go miękką szmatką.

Emerald

Jeśli szafir jest kamieniem urodzenia królów, to szmaragd jest królewską perłą. Przynajmniej tak nazywano ten kamień w starożytności. Wiadomo, że szmaragd był najbardziej uwielbianym kamieniem szlachetnym królowej Kleopatry. Jego zdolność do pojawiania się w różnych odcieniach zieleni urzekła nie tylko ostatnią królową hellenistycznego Egiptu, ale także wielu jej współczesnych naśladowców.

Ze względu na jego kolorystykę i indywidualność właściwą dla każdego kryształu bez wyjątku, szmaragd jest uważany za prawdziwe znalezisko dla pierścionków zaręczynowych. Błyszczy się jasno i wygląda charyzmatycznie, ale nienachalnie, jednocześnie sprawiając, że panna młoda wyróżnia się z tłumu i podkreśla swojego wybranka.

Właściwości szmaragdu

Szmaragd jest sklasyfikowany jako beryl. Jego twardość może wynosić od 7,5 do 8 w skali Mohsa. Najwyższą wartość mają szmaragdy całkowicie przezroczyste. Jednak takie kryształy są bardzo rzadkie, i nie są one znalezione bardzo często. W przeciwieństwie do zielonych kamieni, mają one wszelkiego rodzaju inkluzje, wewnętrzne pęknięcia i pęcherzyki powietrza. Z jednej strony jest to wada szmaragdów, ale z drugiej strony gwarancja niepowtarzalności każdego pojedynczego kryształu. Do Ciebie należy decyzja, jak postrzegasz ten skład kamienia.

Zielone beryle są na równi z rubinami i szafirami, co oznacza, że należą do pierwszej kategorii klejnotów. Czysty szmaragd o wadze ponad pięciu karatów kosztuje tysiąc dolarów i więcej. Jeśli chodzi o mniejsze, mętne kamienie, to są one dostępne dla każdego.

Zalecenia dotyczące pielęgnacji pierścionka z szmaragdem

Ściereczka z mikrofibry jest pierwszą rzeczą, którą należy kupić po szmaragdowym pierścionku zaręczynowym. Ta syntetyczna tkanina pozwoli Państwu zachować piękno kamienia bez dodatkowych nakładów finansowych i telefonów do specjalisty. Wystarczy tylko od czasu do czasu przetrzeć nim kamień.

 1. Pęknięcia występujące w szmaragdach są wypełnione olejem. Warto o tym wiedzieć, ponieważ olej nie jest przyjazny dla ultradźwięków i pary wodnej. W związku z tym, tego typu czyszczenie jest przeciwwskazane dla szmaragdowego pierścienia. W przeciwnym razie olej wyparuje, a pęknięcia zwiększą swoją objętość i pogłębią się.
 2. Waciki i ciepła woda to najskuteczniejsze narzędzia do czyszczenia szmaragdu w przypadku, gdy ściereczka z mikrofibry nie jest w stanie usunąć zabrudzeń na kamieniu.
 3. Alternatywnie można użyć miękkiej szczoteczki do zębów w połączeniu z ciepłą wodą.

Aby zapewnić szmaragdowi maksymalne bezpieczeństwo, pierścionek zaręczynowy powinien być zdjęty na czas wizyty w sali fitness, na basenie oraz na czas kontaktu z chemią gospodarczą.

Ruby

Rubin jest starszym bratem szafiru. I to nie jego kuzyn, ale jego własny! Zarówno szafiry jak i rubiny zaliczane są do korundu. W obrębie tej rodziny minerałów bardzo ważny jest następujący podział: rubiny to korund czerwony, a wszystkie inne korundy to szafiry (jak pamiętacie, szafiry szkarłatne nie mają w ogóle koloru). Pod względem twardości i trwałości rubin w niczym nie ustępuje szafirowi. I nie ma się co dziwić, bo to bracia przyrodni. Niedrogie rubiny są jednak często wypełniane szkłem, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi wizualnie. Ale nie denerwuj się: czerwone korundy są popytu w każdej formie, a nawet jeśli są one wypełnione 50 procent szkła, kryształy są uważane za naturalne.

Szkarłatny rubin jest symbolem serca i jedną z najbardziej uderzających cennych metafor miłości. Przezroczysty czerwony kamień jest wielką rzadkością. Ale nawet rubin o bardziej stonowanym odcieniu w otoczeniu małych diamentów lub dumnie sam na szczycie solitaire będzie wyglądał olśniewająco.

Właściwości Ruby

Twardość rubinu jest porównywalna z twardością diamentu i tylko nieznacznie ustępuje najtwardszemu kryształowi na ziemi. Kryształ może mieć kolor od jasnowiśniowego do nasycone burgundowy odcień. Ale centralny kolor, jasny szkarłat, jest uważany za najdroższy. Autentyczność rubinu można sprawdzić wypijając szklankę mleka. Jeśli kamień jest syntetyczny, czyli hodowany w laboratorium, to po zanurzeniu w mleku nic się nie stanie. Naturalny minerał, z drugiej strony, zabarwi płyn i nada mu lekko różowawy odcień.

Instrukcja pielęgnacji pierścionka z rubinem

Używanie jakichkolwiek ostrych środków chemicznych jest surowo zabronione. Wątpię jednak, abyś usłyszał to jako nowość, ponieważ ta sama zasada dotyczy również innych kryształów szlachetnych. Ale w rubinowej opowieści jest też kilka indywidualnych zaleceń, jak o nią dbać. Na przykład:

 1. Rubin ma tendencję do przyciągania kurzu i tłuszczu ze skóry, dlatego raz w miesiącu zaleca się czyszczenie pierścionka łagodnym roztworem mydła;
 2. Rubin boi się promieni UV, dlatego nie należy zostawiać go na parapecie pod palącym słońcem;
 3. rubinowy pierścionek zaręczynowy powinien być przechowywany w aksamitnym woreczku oddzielnie od reszty biżuterii, tak aby elementy nie dotykały się wzajemnie.

Raz w roku warto oddać pierścionek do profesjonalnego czyszczenia lub czyścić go samodzielnie przy użyciu bardzo miękkiej szczoteczki do zębów i łagodnego roztworu mydła.

Ametyst

Biżuteria z kolorowymi kamieniami nie musi być zaporowo droga. Uwierzcie mi, pierścionki zaręczynowe ozdobione ametystem są wizualnie tak samo dobre jak diamentowa biżuteria ślubna. Kolor kamienia waha się od pastelowej lawendy do głębokiego fioletu. Z tej szerokiej gamy każda Panna Młoda będzie mogła wybrać kryształ pasujący do jej typu kolorystycznego skóry czy koloru oczu i włosów.

Właściwości ametystu

Ametyst jest symbolem silnego i spokojnego związku. Nie można go nazwać kamieniem namiętnym, ani zbyt twardym: twardość ametystu w skali Mohsa ledwo sięga siedmiu. A co jeśli zaczniesz postrzegać kamień jako metaforę sprawdzonego w czasie związku, symbol miłości bez jaj, która gotowa jest na każde poświęcenie? Problem twardości może być łatwo rozwiązany poprzez mocne umocowanie kamienia w biżuterii za pomocą krapanów. Tak więc, przed nami nie jest już minerał trzy kroki za diamentem, ale piękny klejnot tak delikatny, że jest idealny do codziennego noszenia.

Zalecenia pielęgnacyjne dla pierścionka z ametystem

Ametyst ma tendencję do odbarwiania się przy długotrwałym kontakcie z agresywnym promieniowaniem ultrafioletowym. Dlatego nie wolno go przechowywać w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych.

 1. Pierścionek z ametystem można czyścić roztworem mydła: jedna łyżka stołowa mydła w proszku na litr ciepłej wody i półgodzinne moczenie w tym płynie.
 2. Jeśli kamień ma zabrudzenia, których nie da się usunąć, można użyć miękkiej szczoteczki do zębów. Ściereczka z grubymi kłaczkami może pozostawić na krysztale rysy.
 3. Po zabiegu kąpieli ametyst należy opłukać pod bieżącą wodą i pozbyć się resztek wilgoci za pomocą wilgotnej (nie suchej!) szmatki.

Gdy pierścionek z ametystem jest już całkowicie suchy, kamień można wypolerować aksamitką. Dzięki temu zabiegowi powierzchnia kryształu będzie miała olśniewający połysk.

Opal

Gra kolorów to główna cecha opalu, za którą kamień ten jest kochany i ceniony nie tylko przez panny młode. Opal może mienić się wszystkimi kolorami tęczy, zmieniać odcienie w zależności od jakości i ilości światła oraz najróżniejsze wzory, od Harlequin po kwiatowe.

Właściwości opalu

Wielu ekspertów uważa, że opal nie jest najlepszym kamieniem pierścionka z powodu jego średniej twardości i względnej kruchości kryształu. W skali Mohsa opal może mieć klasę od 5,5 do 6,5. Co, zgodzicie się, jest znacznie niższe niż w przypadku poprzednich członków naszego rankingu. Problemy te są jednak łatwo rozwiązywane dzięki płytom czołowym wyposażonym w metalowe krawędzie, które z kolei zapewniają ochronę krawędzi kryształu. Innymi słowy, kluczem do długowieczności biżuterii z opalem jest właściwe osadzenie kamienia.

Wskazówki pielęgnacyjne dla pierścionka z opalem

Opal ma w swoim składzie dużo wody. Dlatego osoby noszące ten kryształ powinny dbać o to, aby kamień nie uległ odwodnieniu. W tym celu opal powinien być przechowywany w miejscu o wilgotności 70 procent. Problem nadmiernie suchego powietrza w pomieszczeniach można rozwiązać stosując domowy nawilżacz powietrza. Aby zminimalizować utratę wilgoci, pomocne może okazać się wcieranie od czasu do czasu odrobiny gliceryny w kamień za pomocą miękkiej gąbki.

Tourmaline

Szklisty połysk turmalinu przyciąga wiele zachodnich panien młodych. A ukraińskie panny młode właśnie zaczął uważnie przyjrzeć się tej mineralnej i nie uważają go za ślub, i na próżno. Paleta Tourmaline jest w stanie zaskoczyć nawet najbardziej wymagającą i wyrafinowaną Pannę Młodą. Przyjrzyj się tzw. turmalinom arbuzowym - kryształom zabarwionym w zielono-czerwonym gradiencie.

Właściwości turmalinu

W turmalinie nie ma pęknięć. Przy okazji, tak samo jak ametyst: zapomnieliśmy o tym wspomnieć na czas. Dlatego też, pomimo twardości 7 w skali Mohsa, kryształ ten można uznać za całkiem odpowiedni do codziennego noszenia. Tego samego nie można powiedzieć o minerałach, które mają nieodłączne rozszczepienie.

Wartość turmalinów, z drugiej strony, zależy od ich kolorystyki:

 • Verdelite turmalin (zielony w prostych słowach) jest bardzo pięknaTurmalin Verdelite (zielony, po prostu) jest bardzo piękną, ale niedrogą odmianą tego kamienia;
 • Nieco droższe są turmaliny chromowe, które mają bogatą, szmaragdową barwę i są zasilane chromem;
 • Droższe rubelity to turmaliny o czerwonej barwie;
 • a następnie indygolitów, które są niebiesko-błękitnymi turmalinami;
 • Najcenniejsze są tak zwane turmaliny Paraiba: są one najrzadsze i najdroższe.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji pierścionka z turmalinem

Turmalin, podobnie jak inne kamienie szlachetne, boi się prac domowych: kontaktu z chemikaliami, wodą, proszkiem do prania. Wręcz przeciwnie, wcale nie boi się słońca. Znawcy kamieni szlachetnych twierdzą, że pierścionek z kryształem powinien być wystawiony w nasłonecznionym miejscu. Ponieważ światło ultrafioletowe nasyca turmalin pozytywną energią. W przeciwnym razie, dbanie o zaangażowanie pierścień turmalin nie różni się od dbania o poprzednich kryształów: regularne czyszczenie z miękką szmatką i roztworu mydła jest wszystko, co ten kamień potrzebuje.

Cytryn

Cytryn nie na darmo ma tak pysznie cytrusową nazwę. Klasyka Klasyczny cytryn nie jest kamieniem szlachetnym dla nowożeńców, ale jego odmiany stały się w ostatnich latach coraz bardziej poszukiwane. w popycie Jednak dzięki swojej różnorodności w ostatnich latach, systematycznie odzyskuje czołowe pozycje od tych minerałów, które wydawały się nie mieć zamiaru opuścić należnego im miejsca w czołówce. Kolory cytrynu wahają się od szampańskiego, poprzez cytrynowo-żółty, aż do miodowego. A każdy odcień jest pyszny na swój sposób.

Właściwości cytrynu

Cytryn jest idealnym kamieniem na pierścionek zaręczynowy lub ślubny. Aby opisać wszystkie jego nieruchomości Nie ma sensu opisywać wszystkich jego cech, gdyż są one niemal identyczne jak w przypadku ametystu. Cytryn, podobnie jak ametyst, nie ma rozszczepienia. Kamień ten jest zatem całkowicie zabezpieczony przed rozszczepieniem.

Wskazówki pielęgnacyjne dla pierścionka z cytrynem

Twardość cytrynu, który ma fasety, jest niebezpieczna dla innych minerałów, które sąsiadują z kryształem słońca. Dlatego warto trzymać go osobno lub w aksamitnym woreczku, aby nie porysował innych klejnotów. Od czasu do czasu cytryn należy umyć w ciepłej, bieżącej wodzie i wypolerować miękką, naturalną szmatką. Te działania są zazwyczaj wystarczające dla regularnej konserwacji.

Akwamaryn

Kryształowo czysty, chłodny, delikatny i głęboki, akwamaryn od dawna jest jednym z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych w biżuterii dziewczęcej. Dziś jego popularność wzrosła tak bardzo, że jubilerzy chętnie inkrustują akwamaryny w biżuterii ślubnej. Zarówno pierścionki zaręczynowe jak i ślubne. Jasnoniebieskie, a nawet zielono-niebieskie kryształy często stają się sercem pierścionka i zdobią palec panny młodej wraz z mniejszymi diamentami. Im głębszy jest niebieski kolor kamienia i im bardziej jest on intensywny, tym droższy staje się akwamaryn. Najcenniejsze kamienie to te, które posiadają efekt Do najcenniejszych kamieni należą te z efektem kociego oka i asteryzmu (kryształy, w których centrum pod wpływem światła tworzy się gwiazda).

Właściwości akwamarynu

Akwamaryn jest członkiem rodziny szmaragdów. Jego właściwości przewyższają jednak te, które posiada klasyczny szmaragd. Twardość w skali Mohsa osiąga wartość 8. A trwałość kamienia w kolorze oceanu jest nieco wyższa niż szmaragdu.

Wskazówki pielęgnacyjne dla pierścionka z akwamarynem

Pierścionek z akwamarynem nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jest to jedna z głównych zalet, za które kamień ten jest kochany i ceniony. Okazjonalne czyszczenie i polerowanie miękką szmatką wystarczy dla piękna akwamarynu.

Garnet

Zawsze myśleliśmy, że granat musi być czerwony. Duży wpływ na ten stereotyp miało skojarzenie z tytułowym owocem, którego pestki mają wyraźne wiśniowe wykończenie. W międzyczasie granat może być czymkolwiek. Nie tylko głęboka czerwień. W naturze, istnieją fioletowe, białe, żółte, brązowe i zielone kolorowe kryształy, jak również granaty, które są w stanie zmienić swój początkowy odcień.

Właściwości granatu

Brak rozszczepienia jest jedną z głównych fizycznych zalet omawianego kryształu. Na szacunek zasługuje również jego twardość, która sięga 7,5 stopnia w skali Mohsa. Ponadto, granat jest poddawany różnym cięciom, od poduszki do serca. Dlatego ten naturalny minerał może pojawić się w najbardziej nieoczekiwanych formach w pierścionkach zaręczynowych.

 • Granat Bobrovka. lub demantoid - najrzadszy zielone granaty, które mogą pochwalić się wyższym blaskiem i większym rozproszeniem niż diamenty.
 • Tsavorites - Granat o barwie szmaragdowej, który przewyższa szmaragd pod względem właściwości fizycznych. Małe tsavoryty są bardziej powszechne i mniej kosztowne.
 • Spessartine lub granat mandarynkowy - Niezwykle rzadki kamień o barwie pomarańczowej. Blask tego kryształu jest nie do porównania.
 • Rhodolite - Odmiana granatu purpurowego, która pod wpływem światła zmienia kolor na niebieski.
 • Granat malajski - Minerał, który może mieć barwę brzoskwiniową, różową, pomarańczową lub miodową. Dzięki odpowiedniemu cięciu, granat malajski może pokazać swój charakterystyczny, mieniący się blask.

Zalecenia dotyczące pielęgnacji pierścionka z granatem

W tym akapicie nie ma nic nowego do przeczytania. Większość zaleceń wymienionych powyżej dotyczy również granatu. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że kryształ będzie niewrażliwy na zmiany temperatury. Dlatego w okresie zimowym osoby noszące pierścionki z granatem powinny nosić rękawiczki: będzie to korzystne nie tylko dla delikatnej skóry rąk panny, ale także dla kamienia.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl