Kultowe dzieło: 8 najlepszych broszek brytyjskiej królowej i zasady noszenia cennej "szpilki" dla początkujących

Kultowe dzieło: 8 najlepszych broszek brytyjskiej królowej i zasady noszenia cennej "szpilki" dla początkujących

Jak często, wybierając konkretny element biżuterii, sięgasz po broszkę? ozdoby, zostawiamy broszki Często odkładamy je na bok. Ano dlatego, że są "staroświeckie". A ponieważ nikt nie wie, jak je nosić biżuteria.. Ale słuchajcie, warto dowiedzieć się trochę więcej na ten temat stylowa wyposażenie dodatkowe - jego historia, jego wzloty i upadki, ikoniczny kawałki, trendy w modzie - jak broszki z klejnotami są natychmiast przekształcane w symbol elegancji i wyjątkowego piękna. Możesz się założyć, że kiedy skończysz to czytać, będziesz chciał kupić sobie broszkę lub dwie. I jak je obsługiwać (tak jak wykwintny sposób, w jaki są obsługiwane przez bogaty i sławnych), powiemy wam.

Główny antyreceptor noszenia broszek jest następujący: kaszmirowy sweter w pastelowym kolorze, klasyczna fryzura z włosami ciasno zebranymi z tyłu głowy, można dodać parę solidnych obcasów i nadać twarzy pobożny, wręcz święty wygląd. Dopełnieniem stylizacji jest mała broszka przypięta do tego samego kaszmirowego swetra. Zrobione! Wizerunek miłej Europejki z kategorii 70+ został osiągnięty.

Ale jest dobra wiadomość: jak tylko zaczniesz eksperymentować z broszkami, odpowiadając w kółko na pytania: ile, z czym, gdzie, co nosić, natychmiast pozbędziesz się stylu babuszki. To znaczy nie tylko pozbyć się, ale zapomnieć, że coś takiego mogło istnieć. A potem - kto wie? -może w kategorii "najsłynniejsze broszkiw kategorii "najsłynniejsze broszki"? A jeśli nie, to też jest w porządku. Po tym wszystkim, będziesz wiedział, że w swoim osobistym top wizerunku z broszką zajmie zaszczytne pierwsze miejsce. A może drugi? Nie, prawdopodobnie na pierwszym miejscu.

Od kłujących po luksusowe... biżuteria

Historia broszki jest naprawdę niesamowita. Czy starożytni, którzy obwiązywali swoje ubrania roślinami, zębami lub kośćmi zwierząt, mogli przypuszczać, że później ten pikantny detal prymitywnego łuku zostanie nazwany najpierw agrafą, a potem broszką? Mało prawdopodobne. Ale dowody archeologiczne właśnie to sugerują.

 

Droga od ostrych cierni i kolców roślin do metalowych i drogocennych broszek była z pewnością bardzo długa. Ale w podzięce za pomysłowość pierwszych ludzi, akcesorium to stało się znane jako broszka, co po francusku oznacza "długą igłę". Ciernie zastąpiono wspomnianymi już zębami i kośćmi zwierząt, a także fragmentami krzemienia. Ale burzliwe historia broszek w prawie nowoczesnej formie zaczyna się w epoce brązu.

 • Około 3-1 tys. lat p.n.e. (ta epoka brązu). Ludzie po raz pierwszy zaczęli używać metalu jako podstawy dla broszek. Dekoracja ta była niezwykle rozpowszechniona w całej Eurazji. Na początku wyglądało to wręcz prymitywnie: szpilka z kapturkiem lub misternie wygięty pierścień. Potem akcesorium stawało się coraz bardziej złożone i coraz bardziej podobne do współczesnych broszek.
 • X wiek. W tym czasie pojawiły się tzw. fibule i agrafy. Szlachta nosiła różnego rodzaju peleryny, które należało zapinać. I to właśnie do tego celu służyły takie "szpilki do włosów". A broszka, rzecz jasna, była bardziej męską ozdobą niż kobiecą. Z jego pomocą można było łatwo zorientować się w statusie właściciela. Wierzono, że chroni ona przed złym okiem i zazdrością otoczenia. Nieco później, broszki stały się całkowicie rozpoznawalnyZaczęto je wykonywać ze złota i srebra oraz ozdabiać kamieniami szlachetnymi. Mistrzowie wykonujący te akcesoria umieszczali na nich ornamenty roślinne i zwierzęce oraz zaopatrywali ozdoby w symboliczne napisy, a jeszcze później rysunki zwierząt i ptaków (które z reguły służyły jako amulety dla poszczególnych rodów szlacheckich), a nawet portrety właścicieli.
 • Renesans. Trendsetterem w europejskiej modzie była w tym czasie Francja, a intrygi, spiski i plotki stały się warunkiem przetrwania na dworze francuskiego króla. Pięknie inkrustowane broszki stały się swoistym symbolem tajnej francuskiej dyplomacji. I, oczywiście, były one aktywnie wykorzystywane w relacjach między damą a dżentelmenem - rodzaj relacji, o której nieprzyzwoicie było mówić w wyższych sferach. Gdy tylko dama zakładała tę czy inną broszkę, wtajemniczeni od razu odczytywali implikacje: zbliża się palikot, planowane jest spotkanie, należy uważać, ten człowiek jest niebezpieczny. Tak więc z zabawnego dodatku biżuteria ta stała się pełnoprawnym uczestnikiem politycznych batalii. Sekretny język broszek był również używany do randek miłosnych. Prawe ramię, ozdobione broszką, miało oznaczać, że dziś wieczorem odbędzie się randka. Z kolei broszka na dekolcie oznaczała coś zupełnie przeciwnego: data została odwołana. Umiejętność odczytania zapięcia biżuterii była niezbędna - a w ślad za Francją tradycja ta rozprzestrzeniła się na inne kraje europejskie.
 • Czasy współczesne. Popularność broszek staje się niewyobrażalna. Z akcesorium, które było dostępne tylko dla arystokratek, staje się symbolem elegancji i stylowego luksusu, który może zdobić dosłownie każdą kobietę. Oczywiście mało kto we współczesnym świecie posiada taką kolekcję cennych broszek jak królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II. Ale nie ma wątpliwości: teraz, kiedyś drogi akcesorium stało się teraz bardziej demokratyczne. Chociaż najpiękniejsze broszki nadal należą do arystokratów lub poszukiwanych aktorkiAle każdy z nas może się zgodzić z wielką Gaby Chanel. Słynna mademoiselle, której gust jest niekwestionowany, była absolutnie przekonana, że każda kobieta potrzebuje co najmniej trzech elementów biżuterii:
  • pierścień;
  • bransoletka (lub zegarek);
  • broszka.
 • Współczesny stan rzeczy. Dziś broszki są nieodzownym elementem modnej kokardy. Nie znajdziesz ani jednej kolekcji mody, która pomijałaby te klejnoty. Co więcej, "geografia" noszenia broszek znacznie się rozszerza. Teraz możesz nim ozdabiać rękawy i spódnice, fryzury i gorsety, klapy żakietów i kieszenie płaszczy. I nie ma wiele więcej!

Jednym słowem, projektanci są jednomyślni. Noszenie lub nienoszenie broszek to błędne postawienie pytania. Teraz ważne jest: gdzie nosić broszki i które z nich będą odpowiednie w Twoim wizerunku.

Filozofia broszki

To ciekawe, w jaki sposób projektanci w dzisiejszym świecie pozbywają się tego elementu biżuterii. Jak każda wysoka moda to nie tylko piękno, ale także filozofia, użycie broszek nie jest wyjątkiem. W dzisiejszym świecie trudno jest zaskoczyć kogoś skromną broszką. Dlatego też styliści podkreślają: główną zasadą noszenia tego dodatku jest brak jakichkolwiek zasad.

 

Broszka dziś nie kojarzy się z uroczą przypinką, którą ozdabiają się szacowne panie. Jest to raczej order, medal, znak rozpoznawczy. Dlatego, według specjalistów, samowystarczalna kobieta woli ozdabiać się broszką. Dla niej jest to manifestacja własnego "ja", pokaz siły. Pewne siebie dziewczyny w wieku "około trzydziestki", z dobrym wykształceniem i karierą, często w pewnym momencie nagle decydują się na zakup broszki i nigdy nie rozstają się z tym elementem biżuterii. Ale jeśli nie należysz do tego wieku lub cech osobowości, nie oznacza to, że nie możesz nosić broszek. Zobacz na przykład, jak ważna w wielkiej polityce jest umiejętność czytania broszek.

 • Żelazna Dama Margaret Thatcher nosiła różne "szpilki" podczas ważnych negocjacji. Z czasem osoby z jej otoczenia zorientowały się, że można je wykorzystać do śledzenia nastroju najsłynniejszej brytyjskiej premier na spotkaniu. Nawet książka, którą Thatcher wydała po odejściu z urzędu, nosiła tytuł Read My Brooches.
 • Równie wielką wagę do broszek przywiązywała "żelazna dama" Madeleine Albright, pierwsza kobieta sekretarz stanu w historii USA. Często pojawiała się publicznie w biżuterii z motywami zwierzęcymi i nietrudno było odkryć znaczenie jej broszek:
  • biedronki i motyle sygnalizowały życzliwość sekretarz stanu i jej porozumienie z przeciwnikiem;
  • żółw był symbolem przyspieszenia, które należało wnieść do procesu negocjacji;
  • węże i pająki, które zdobiły strój Albright, wyraźnie niosły ze sobą tajną groźbę.
 • Z ostatnich godnych uwagi "wpadek" można wymienić prezydenta USA Donalda Trumpa. A dokładniej - nie sam polityk, ale jego powierniczka, brytyjska królowa Elżbieta II, z którą spotkał się zaraz po własnej inauguracji. Niezłomna Brytyjka, która słynie z zamiłowania do broszek, na spotkanie z Trumpem założyła broszkę w kształcie płatka śniegu. Mało prawdopodobne, by obecny prezydent USA skorzystał z jej podpowiedzi, ale dziennikarze od razu przypomnieli sobie: jeśli ktoś nie podzielał poglądów politycznych Trumpa, polityk określał go właśnie tym mianem - płatkiem śniegu. To właśnie broszka noszona przez Elżbietę pomogła oddać stosunek monarchini do słów Donalda Trumpa.

Tak więc broszka nie jest już bynajmniej biżuterią z babcinego kuferka. Biżuteria ręcznie robione z najbardziej pożądanych domów jubilerskich noszone są przez bardzo urzeczywistnione kobiety, które mogą być przykładem dla wielu:

 • Angelina Jolie;
 • Dita Von Teese;
 • Kate Middleton;
 • Michelle Obama;
 • Nicole Kidman;
 • Sarah Jessica Parker.

Jesień to najlepszy czas, aby zainspirować się przykładem gwiazd i wypróbować nową modną broszkę.

Twoja ulubiona broszka

Kiedy przeglądamy magazyny o modzie lub strony gwiazd na Instagramie, często widzimy broszki celebrytów.Zawsze przyciągające wzrok, efektowne i stylowe. Wydaje się, że umiejętność ich dobierania i noszenia jest jakąś sztuką wrodzoną i każdy ją posiada, oprócz nas. Ale spokojnie: w tym sezonie, tak jak i w ubiegłym, broszki są na szczycie popularności. Oznacza to, że analitycy mody już dawno opracowali dla nas cheat sheet: gdzie, jak i z czym nosić te stylowe akcesoria.

Jakie są broszki?

Wiele osób uważa, że broszki są w tak wielu różnych stylach, że trudno sobie wyobrazić, że istnieje jakikolwiek sposób, aby je sklasyfikować. Ale nie możesz! Projektanci uważają, że w zależności od funkcjonalności tych klejnotów, można je podzielić na kilka grup.

 

 • Spinka do włosów. Broszka ta przywędrowała do nas z dawnych czasów. Jego zadaniem jest łączenie dwóch krawędzi, czy to bluzki, kurtki, płaszcza czy stuły. Taka broszka nie ma zapięć i dlatego w cudowny sposób można ją wykorzystać również w damskich stylizacjach.
 • Igła. Również bardzo stary wariant. Taka broszka w rzeczywistości wygląda jak długa igła, której jeden koniec jest ozdobiony, a drugi "zduszony". Taka ozdoba bardzo efektownie prezentuje się na wszelkich gęstych tkaninach, zwłaszcza dzianinach.
 • Pin. Naprawdę, najbardziej popularna broszka wygląda jak szpilka. Wszędzie jest na nią miejsce, a ona zarówno upina, jak i ozdabia Twój wizerunek.

Modne sposoby na noszenie broszek

Jeśli na pytanie z czym nosić broszkę, odpowiadamy: z czymkolwiek, to będzie prawda. Szczerze! Mieszaj style ubrań i dodatków, załóż biżuterię na ramię lub brzeg spódnicy, połącz kilka broszek - wszystko jest możliwe. Ale aby wypłynąć z tego modowego chaosu, ułóżmy kilka sposobów na noszenie broszek.

 

 • Z kurtkami. Tak, "staroświeckie": przypinanie broszki do klapy lub kieszeni na piersi marynarki to najlepsza rzecz w dzisiejszych czasach. Aby wyglądać bardziej nowocześnie, użyj kilku broszek, stwórz z nimi zespół. Oczywiście, jeśli nosisz męskie marynarki, zasada ich zdobienia jest taka sama.
 • Z koszulami. Główna trudność polega na tym, aby lekki materiał bluzki udźwignął ciężar dekoracji. Aby rozwiązać ten problem nie jest trudne: wybierz miejsce na kołnierzu lub zapięcie na szyi. Tkanina jest tam wzmocniona, co oznacza, że nie będzie żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.
 • Z płaszczami. Poczekaj do jesieni i wtedy nie krępuj się przykleić broszki na swoje okrycie wierzchnie. Oczywiście nie ma tu żadnych reguł: możesz wyjść poza klapę płaszcza i wybrać dowolne inne miejsce. Możesz stworzyć zestaw z broszką i bawić się kontrastami: dodaj broszkę w formie medalu do romantycznego "dziewczęcego" płaszcza i odwrotnie, ozdób płaszcz delikatną szpilką vintage do męskiego fasonu.
 • Z sukienkami. Trudno sobie wyobrazić broszkę na lekkiej letniej lecącej sukience, bo nie każdy letni materiał utrzyma ciężar biżuterii. Ale gęstsze faktury po prostu wymagają ozdobienia różnymi broszkami. Istnieje tak wiele stylów ubierania się, jak wiele jest modnych sposobów noszenia broszki:
  • przypnij biżuterię na prawym lub lewym ramiączku, jeśli masz sukienkę na ramiączkach;
  • Asymetryczne dekolty mogą być lepiej ozdobione broszką po bardziej zamkniętej stronie;
  • W przypadku bardziej tradycyjnych dekoltów (okrągły, V-neck, w kształcie łódki itp.) sugerujemy noszenie kilku broszek - od dwóch do naszyjnika.
 • Z wyposażeniem. Ta moda nie przemija przez wiele lat. Być może nie ma akcesorium, którego nie można ozdobić broszką. Szalik, czapka, kapelusz, kopertówka - wszędzie tam ten stylowy akcent będzie odpowiedni.

A jeśli nie jesteś pewna swoich artystycznych upodobań, zacznij od rzeczy podstawowych: marynarki, koszuli, a nawet kamizelki czy ciężkiego swetra - spróbuj dodać broszkę do tych ubrań, a zobaczysz, jak zmieni się Twój wygląd.

Gdzie nosić broszki

Wszyscy macie duże pole do eksperymentów - dziś projektanci "pozwalają" na noszenie broszki wszędzie tam, gdzie wcześniej byście jej nie włożyli. Twoim zadaniem jest więc wybranie ładnej broszki z katalogu Gold.ua i po prostu wybrać, gdzie go nosić.

 

 • Klatka piersiowa. Najbardziej tradycyjny z najbardziej tradycyjnych sposobów, wybierając który ryzykujesz, że przewyższysz solidność i znaczenie angielskiej królowej. Można jednak uniknąć tego ryzyka:
  • umieść pojedynczą broszkę bliżej ramienia, a nie w najwyższym punkcie klatki piersiowej;
  • Spróbuj umieścić kilka broszek na klatce piersiowej;
  • Jeśli masz na ubraniu przypinkę do klapy lub kieszonkę na piersi, umieść broszkę dokładnie tam.
 • Obroża. Powyżej przeczytałeś już, jak możesz przymocować broszkę do kołnierzyka koszuli lub bluzki. Ten prosty manewr z łatwością odmieni Twój codzienny strój. Jeśli gęstość tkaniny na to pozwala, odsuń broszkę nieco od kołnierzyka - będzie równie efektowna.
 • Ramię. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna. Możesz wybrać kilka małych elementów lub wykorzystać spryt projektantów, którzy wiedzą jak stworzyć broszki z ruchomymi elementami, które idealnie układają się na łuku ramienia.
 • Głowa. Chodzi mi o nakrycie głowy. Prosto, w lewo, w prawo, do tyłu - możesz eksperymentować z ilością dekoracji i ich rozmieszczeniem. Nie ma tu tematów tabu.
 • Mankiety lub rękawy. Lista nietypowych miejsc do noszenia broszek otwiera mankiety. Ten sposób został przetestowany przez projektantów w 2018 roku, dlatego nie można go uznać za nowy. Ale sądząc po tym, że powrócił na wybiegi mody i w 2019 roku, ten trend zadomowił się na długo. Możesz użyć broszek zamiast guzików lub spinek do mankietów. Możesz też po prostu ozdobić nimi absolutnie każde miejsce na rękawie. Tak, absolutnie wszędzie.
 • Talia. Nie mniej "dziwaczne", prawda? Ale jakże elegancko! Do stroju wieczorowego bardzo nietypowym i stylowym dodatkiem będzie broszka na pasie, przypominająca klamrę od paska.
 • Z tyłu. Na zdziwione westchnienie "a tutaj?" odpowiedź brzmi: "tak, oczywiście!". I dlaczego właściwie sukienki z nagimi plecami mogą być ozdabiane naszyjnikami "z tyłu", a broszka nie? Nie ma tematów tabu" - mówią jednym głosem projektanci i radzą znaleźć miejsce dla uroczej broszki w dekoltowej sukni wieczorowej.
 • Na brzegu sukienki lub spódnicy. Nowy spektakularny sposób: krótka monochromatyczna spódnica z grubego materiału, ozdobiona od spodu broszką. Odważny? Bardzo! I tej jesieni masz szansę wypróbować ten trend w modzie.

A żeby w końcu zainspirować się do zakupu broszki, proponujemy zapoznać się z niektórymi z najbardziej znanych kawałków biżuterii, które do dziś szaleją w oczach opinii publicznej.

Najsłynniejsze: Broszki i ich właściciele

Najsłynniejsze broszki należy, oczywiście, do królowej brytyjskiej Elżbiety II. Jako symbol monarchii królewskiej XX wieku, Elżbieta z godną pozazdroszczenia konsekwencją nosi różnorodne broszki, z których każda (a jest ich ponad sto!) ma swoją historię. Niektóre z najbardziej rozpoznawalnych kawałków są uważane za.

 

 1. "Kamyki babci. Jest to czułe imię nadane parze ogromnych diamentów, które Elżbieta odziedziczyła po swojej babce królowej Marii. Cullinany (bo tak nazywają się te minerały i oznaczają "Gwiazdę Afryki") wyglądają imponująco: jeden z nich waży ponad 90 karatów, a drugi ponad 60 karatów. Jednak projekt tej broszki jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Ale przy ich wielkości byłoby dziwne, aby dekoracja była zbyt pretensjonalna. Brytyjczycy są wzorem umiaru we wszystkim, nawet w biżuterii.
 2. "Kosz z kwiatami. Broszka ta jest szczególnie droga królowej, ponieważ została jej podarowana przez rodziców z okazji narodzin pierwszego dziecka, księcia Karola. Diamenty, szmaragdy, rubiny i szafiry są bardzo ładnie ułożone w "koszyku" i naprawdę stały się niezapomnianym prezentem.
 3. "Szmaragdy Cambridge". Innym prezentem babci jest cała kolekcja jasnozielonych klejnotów, z których szczególnie wyróżniają się dwie broszki. Pierwszy z nich przyciąga uwagę ogromnym kwadratowym szmaragdem, który otoczony jest diamentami. Pod nim znajduje się uroczy szmaragdowy kaboszon. Kamienie spoczywają na bazie złota i platyny. Druga broszka jest nie mniej urocza. W centrum znajduje się okrągły, duży szmaragd, który jest ozdobiony dwoma rzędami przezroczystych diamentów.
 4. "Szafirowa broszka. Prince Albert's. Książę Albert podarował kiedyś tę broszkę swojej narzeczonej, królowej Wiktorii. Gdy tylko Elżbieta została królową, biżuteria ta została przez nią odziedziczona. Obecna królowa uwielbia ten dodatek, ale nosi go tylko na specjalne okazje. Ogromny, błękitny szafir w złotej oprawie w centrum broszki otoczony jest tuzinem najczystszych diamentów.
 5. "Star Jardine. Kolejna z ulubionych broszek brytyjskiej królowej. Jedna z jej najwierniejszych poddanych, Lady Jardine, podarowała królowej broszkę, w której centrum znajdował się duży, nieskazitelnie czysty diament, a wokół niego 65 mniejszych kamieni. Wszechobecni dziennikarze zauważyli, że przez pierwsze 20 lat życia Elżbieta nie przepadała za tą broszką, ale przez następne 20 lat nosiła ją bardzo, bardzo często.
 6. "Klonowy Liść. Elisabeth odziedziczyła tę broszkę. Jak wiadomo, liść klonu jest symbolem Kanady. Kiedy królowa pojechała tam po raz pierwszy (a było to w 1951 roku), założyła broszkę w geście uznania i szacunku. Teraz jednak, ten element biżuterii jest częściej widywany na synowej królowej, Kate Middleton. Żonę księcia Williama często można zobaczyć w "babcinej" biżuterii, która zaskakująco dobrze do niej pasuje. Podobna historia, nawiasem mówiąc, zdarzyła się z "Liściem paproci" - tzw. kolejną broszką, tym razem symbolem Nowej Zelandii. Ten sam los spotkał tę biżuterię: najpierw "spacerowała" po niej sama królowa podczas "tematycznej" podróży, a następnie zaszczyt ten przypadł Kate Middleton.
 7. "Ukłon królowej Wiktorii. Nie ma chyba żadnego elementu biżuterii, który Elizabeth nosiłaby częściej. Ta broszka w kształcie kokardy wykonana jest z kilku diamentów i została podarowana Wiktorii pod koniec XIX wieku. Gdy nadszedł czas, by zostać dziedziczką królewskich skarbów, Elżbiecie szczególnie spodobała się ta "skromna" diamentowa kokarda.
 8. "Węzeł miłości". Kolejny rodzaj łuku, w którym diamenty odgrywają główną rolę. Broszka ta jest uważana za największą z "diamentowych kokard" Elżbiety i składa się z oszlifowanych diamentów uzupełnionych białym złotem i srebrem. Królowa również odziedziczyła ten "węzeł" po swojej babce Marii.

Kolekcja brytyjskiej rodziny królewskiej jest tak bogata, że można by mówić o innych składnikach. Ale faktem pozostaje, że nie znajdziesz bardziej oddanej fanki broszek niż Elżbieta II. Co prawda, do tej "pozycji" pretenduje teraz jej synowa Kate Middleton. Ale zobaczmy, co dalej stanie się z rodziną królewską i jej miłością do broszek.

Wśród innych popularnych osób noszących broszki nie ma królewskiej rodziny. Wszystkie są ludźmi sukcesu: aktorki, piosenkarki, żony polityków. I nawet jeśli ich kolekcja nie jest tak bogata, to mają kilka lub trzy zapierające dech w piersiach broszki.

 

 • Elizabeth Taylor. Duszna piękność przychodzi na myśl jako pierwsza, gdy mowa o celebrytach i ich zamiłowaniu do biżuterii. Eddie Fisher uważany jest za czwartego męża kochliwej Taylor i to właśnie on podarował jej broszkę zaprojektowaną przez Bulgari. Tremblant jest w zasadzie "koszem kwiatów" Elizabeth. Tylko, że jest to raczej bukiet, w skład którego wchodzą szmaragdy i diamenty oraz platyna. A to jest jeden z przykładów "dynamicznej" broszki: sprężynki umieszczone w kamieniach pozwalają bukietowi reagować na każdy ruch.
 • Annabella. Wspaniała aktorka z przełomu wieków była żoną równie wspaniałego hollywoodzkiego przystojniaka, Tyrone'a Powera. Zakochany Power podarował swojej żonie broszkę, której trudno dorównać w dzisiejszym świecie. Wygląda to jak serce z rubinów wyrzeźbione w kształcie kaboszonów. A serce owinięte jest złotem. Z pewnością Annabella na zawsze zapamięta ten wystawny prezent od ukochanego.
 • Maria Callas. Jedna z największych śpiewaczek operowych ubiegłego wieku, Maria Callas, była właścicielką niezwykle pięknej broszki. Wyglądał jak pięciolistny kwiat, wykonany z diamentów i rubinów, na platynowej podstawie. Za drogi prezent, który zamówiła piosenkarka, zapłacił jej mąż Arystoteles Onassis (pamiętacie go zapewne z czasów, gdy figurował jako mąż Jacqueline Kennedy). A Callas już w latach siedemdziesiątych nosiła tę broszkę niezwykle efektownie - na ramieniu, wyprzedzając współczesną modę.
 • Księżniczka Soraya. Tak nazywała się piękna dziewczyna, żona irańskiego szacha Mohammada Rezy Pahlawiego. Księżniczka poślubiła szacha, który miał być ostatnim w historii Iranu, i była jego żoną przez siedem lat. W tym czasie często pojawiała się publicznie z piękną broszką zwaną "Mimozą". Żółte złoto i diamenty wyglądały zupełnie jak wiosenna roślina, a sama Soraya przypominała delikatny i piękny kwiat. Jednak jej życie miłosne z Szahem nie ułożyło się. Ale Mimoza pozostała z nią na zawsze.
 • Jacqueline Kennedy. Amerykanka, o której już wspomnieliśmy, zawsze była uważana za wzór stylu. Miała w swoim arsenale wiele pięknych broszek. Na przykład, diament "Flame". A piękna Jacqueline często nosiła swoje dwie broszki jako parę - tak jak i teraz. Ale zszokowała Amerykę, gdy zamówiła broszki w kształcie pudla i mrugającego kota. Jednak nawet te frywolne "drobiazgi" Jacqueline Kennedy nosiła z królewskim spokojem. Dzisiejsza moda na "frywolne" broszki również wywodzi się od niej.

Oczywiście, patrząc na królewskie kolekcje, trudno wyobrazić sobie siebie w posiadaniu konkretnej broszki. Jednak współczesna moda nie wymaga od Ciebie wielkich inwestycji w ten dodatek. Przecież wystarczy, że odważysz się wyglądać trochę inaczej niż do tej pory. I przestań traktować siebie tak poważnie. I nauczyć się w końcu odpowiadać na ważne pytania. A to, jak pamiętamy, nie jest kwestia tego, czy nosić, czy nie. To kwestia tego, jak, ile, czym i kiedy. Do dzieła!

Więcej na: http://pierscionkizareczynowe.edu.pl

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl