Medyczna bransoletka alarmowa - Medyczna bransoletka identyfikacyjna

Co to jest bransoletka z identyfikatorem medycznym?

W nagłych przypadkach przekazanie szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia może uratować życie, a jeśli nie reagujesz lub jesteś w zagubionym stanie, identyfikatory medyczne mogą być najlepszym sposobem na poinformowanie ratowników medycznych lub personelu medycznego, jaka jest sytuacja.

Identyfikator medyczny jest rodzajem identyfikatora noszonego na bransoletce, naszyjniku lub na odzieży, który zawiera informacje medyczne na temat osoby noszącej. Może on zawierać szczegółowe informacje, takie jak stan zdrowia, na który cierpisz, przyjmowane leki i wszelkie alergie, jakie możesz mieć.

Bransoletki z identyfikatorem medycznym są noszone przez osoby cierpiące na określone schorzenia w nagłych wypadkach, gdy są niezdolne lub nie są w stanie odpowiedzieć, w celu umożliwienia respondentom zidentyfikowania i zrozumienia sytuacji, z którą mają do czynienia.

Niektóre identyfikatory medyczne mają zastosowanie w określonych dolegliwościach lub sytuacjach. Na przykład, bransoletka identyfikująca alergię lub bransoletka na cukrzycę są zaprojektowane tak, aby konkretnie określać te informacje, ale bransoletka identyfikująca lekarza ogólnego jest bardziej powszechnym typem.

Współczesne bransoletki medyczne mogą używać elektronicznych tagów, takich jak pamięć flash USD do przechowywania informacji, ale bardziej powszechnym typem jest tradycyjna biżuteria grawerowana, często wykonana ze srebra, złota lub stali nierdzewnej.

Ponieważ biżuteria medyczna ID stała się bardziej powszechna, stała się ona nieco trendy i jest możliwe w tych dniach kupić wszelkiego rodzaju style bransoletki medyczne ID i naszyjniki, aby dopasować się do Twojego gustu.

Co można założyć bransoletkę medyczną?

Medyczne biżuteria alert może być we wszystkich kształtach i rozmiarach, i mogą być wygrawerowane z różnych ilości informacji, więc przy wyborze medycznych biżuterii ID ważne jest, aby pamiętać, ile informacji trzeba umieścić na nim.

Wszelkie informacje umieszczone na bransoletce medycznej ID powinny być dokładne, łatwe do odczytania i aktualne. Celem biżuterii jest dotarcie do jak największej ilości szczegółów w jasny i zwięzły sposób.

Nazwa
Należy zawsze umieszczać swoje imię i nazwisko na każdej bransoletce identyfikacyjnej, ponieważ pozwala ona pierwszym respondentom na natychmiastową identyfikację i zaadresowanie do Ciebie.

Niektóre osoby decydują się na wygrawerowanie tylko swojego imienia lub wygrawerowanie swojego imienia po jednej stronie tagu, a po drugiej stronie nazwiska rodziny. Należy jednak pamiętać, że wygrawerowanie pełnego imienia i nazwiska na bransoletce medycznej może umożliwić prawidłowe udzielanie pomocy w nagłych wypadkach i umożliwić pierwszym ratownikom dostęp do historii choroby, która może być konieczna.

Warunki medyczne
Bezwzględnie konieczne jest umieszczenie na bransoletce medycznej, zawierającej dane medyczne, jak również informacje o stanach chorobowych, które mogą umożliwić służbom ratunkowym udzielenie właściwej pomocy i potencjalnie uratować życie.

Dobrymi przykładami schorzeń, które można mieć na bransoletce medycznej są: cukrzyca, epilepsja, choroba Alzheimera, demencja lub każda choroba serca, na którą możesz cierpieć.

Jeśli jakiś stan chorobowy nie będzie pasował do twojego identyfikatora medycznego, możesz skrócić litery, ale ważne jest, aby sprawdzić i używać skrótów, które są rozpoznawane przez służby ratownicze.

Przykłady niektórych skrótów to między innymi:
Alergia - ALGIA
Choroba zatorowa serca - GHD (ang. Congestive Heart Disease)
Insulin Dependent Diabetes Mellitus - IDDM
Osoby z upośledzeniem słuchu - HI
Stwardnienie rozsiane - MS
Brak znanych alergii - NKA
Stres pourazowy - PTSD
Parkinson's Disease - PD

Alergie
Zwrócenie uwagi na alergie, na które cierpisz, może być ratujące życie, dlatego ważne jest, aby dołączyć te informacje. Przykładem mogą być alergie na żywność, owady, niektóre rodzaje metali, a nawet alergie na leki, na przykład alergia na penicylinę.

Jeśli cierpisz na poważne alergie, które wymagają noszenia autowstrzykiwacza epinefryny, znanego również jako epipen, należy rozważyć wygrawerowanie tego na bransoletce identyfikatora medycznego, ponieważ może to pomóc ratownikom w zlokalizowaniu i dostarczeniu niezbędnego zastrzyku.

Każdy przepisany lek, który bierzesz na dłuższą metę, powinien być również wygrawerowany na identyfikatorze, co zapobiegnie wszelkim interakcjom z lekami, które są podawane zbyt wiele, lub różne rodzaje leków.

Kontakt w nagłych wypadkach

Zaleca się umieszczenie na bransoletce identyfikatora medycznego kontaktu In Case of Emergency (ICE). Może to być imię i nazwisko oraz numer telefonu lub po prostu niezbędny numer telefonu i ma służyć jako kontakt w nagłych wypadkach, jeśli nie jesteś w stanie odpowiedzieć.

Kontaktem w nagłych wypadkach powinna być osoba znająca Twój stan zdrowia, a najlepiej ktoś, kto jest osiągalny i najlepiej mieszka w pobliżu.

Kontakt w nagłych wypadkach jest szczególnie zalecany w przypadku małych dzieci, osób cierpiących na demencję lub chorobę Alzheimera lub osób z autyzmem.

Czy osoby udzielające pomocy w nagłych wypadkach sprawdzają, czy nie ma bransoletki z identyfikatorem medycznym?

Pracownicy służb ratunkowych są przeszkoleni w zakresie poszukiwania bransoletek identyfikacyjnych. Wiedzą oni, że może im to pomóc w zapewnieniu natychmiastowego i skutecznego leczenia w nagłych wypadkach, jeśli jesteś nieprzytomny lub nie możesz mówić.

Identyfikator medyczny jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem przekazywania istotnych informacji medycznych ratownikom medycznym lub personelowi medycznemu, a najczęstsze miejsca, w których respondenci są szkoleni w zakresie sprawdzania, czy znajduje się na szyi lub nadgarstku naszyjnik lub bransoletkę identyfikatora medycznego, ponieważ są one łatwiejsze do znalezienia w nagłych wypadkach.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl