Trudny wybór - diamenty, brylanty, pierścionki... Z cyklu:" przychodzi Gentleman do Jubilera

Trudny wybór - diamenty, brylanty, pierścionki... Z cyklu:" przychodzi Gentleman do Jubilera

Znalezienie odpowiedniej biżuterii nie będzie proste

Jeśli już zdecydowałeś, że tym razem chcesz swojej kobiecie podarować biżuterię to na pewno warto szukać dobrej propozycji. na zaręczyny najlepiej będzie wybrać prostą. Wtedy mamy ograniczony wybór. Wszelkie inne okazje pozwalają na wybór prezentu z pełnej gamy. Jest w czym wybierać, wystarczy wspomnieć: złoto, srebro, platyna, pierścionki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki, brylanty, rubiny, perły, opale. Przeciętnego mężczyznę aż głowa zacznie od tego wszystkiego boleć.

Modna biżuteria dla kobiet

Co jeszcze gorsze jak większość dodatków dla kobiet również biżuteria będzie silnie podlegać wpływom mody. Zatem trudno będzie mówić o sztywnej a także uniwersalnej klasyce. Zawsze jednak dobrze będzie szukać inspiracji u babć i dziadków.

Przedwojenne książki i zasady z nich płynące

Nasi przodkowie wyznawali jedną kluczową zasadę a mianowicie to, że będzie biżuterię wręczać się wyłącznie bliskim kobietom. To przede wszystkim propozycja dla wybranki serca, ale również dla matki, siostry czy córki. Biżuteria to bardzo zobowiązujący podarunek, który rzeczywiście powinno się wybrać, jeśli ktoś chce szukać dla swojej bliskiej osoby coś wyjątkowego.

Druga zasada będzie również taka, że nawiązuje do kobiecej elegancji, w której obowiązywać będzie zasada umiaru oraz harmonii. Wybierając biżuterię dla swojej wybranki trzeba pamiętać, że jeśli uczucie jest płomienne, ale taki prezent nie powinien krzyczeć. Takie ozdoby trzeba będzie określić jako swoistą kropkę nad i a nie główny punkt programu. Powinny podkreślić i uzupełnić urodę, nie powinny jej przyćmiewać. Od wielkości oraz ilości ozdób będzie zależeć również jakość wykonania czy używane materiały.

jubiler

Raczej powinno się unikać kupowania biżuterii słabej jakościowo i sztucznej. Niekiedy lepiej będzie kupić ładne kwiaty niż słabej jakości błyskotkę. Niekiedy również dobrym pomysłem będzie wręczenie antyku ale takie posunięcie będzie ryzykowne. W podręczniku kobiety eleganckiej z 1922 roku mamy krótką opinię:

„Zdobić się klejnotami, które jako prezent ślubny dostawały nasze matki – fe! To już nie jest w dobrym tonie. Biżuterie te są przeładowane złotem i "biżuterja lichemi kamieniami. Niemodne są już gemmy, zanadto ciężkie oprawy, grube pazurki podtrzymujące kamienie. […] Charakterystyczną cechą dziś modnej biżuterii – jest aby była kosztowna i bogata.”

Tak było w dwudziestoleciu. Jak ta moda wygląda dziś?

Salon jubilerski i bogata oferta - co wybrać?

W salonie jubilerskim będziemy mieli do wyboru głównie pierścionki, kolczyki, naszyjniki i bransoletki. Niestety nie ma jednoznacznych zasad stosowania danego rodzaju biżuterii, ale wybór można w jakieś mierze ograniczyć. Na początek w ogóle trzeba zastanowić się jaki rodzaj biżuterii wybiera bliska nam osoba. Najczęściej kobiety mają swoje preferencje i jest ryzyko, że trafimy w rodzaj, który będzie zakładać rzadko, dlatego warto wiedzieć co wybiera ona najchętniej.

W salonie jubilerskim będziesz miał do wyboru głównie pierścionki, kolczyki, naszyjniki i bransoletki. Niestety nie ma jednoznacznych zasad stosowania danego rodzaju biżuterii, ale

Zaręczynowy?

Pierścionki oraz obrączki to najczęściej pierwszy trop, jeśli chodzi o miłość. Problem jednak polega na tym, że kojarzą się nam z oświadczynami i ślubem. Jest to więc taki podarunek, który będzie trzeba potraktować jako najbardziej zobowiązujący. Dawniej uważano, że pierścionki z niewielkim kamieniem są dla panien, ale obecnie raczej już to przekonanie nie ma takiego znaczenia.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl