Szwajcarskie zegarki: gdy krajem produkcji jest światowej sławy marka

Szwajcarskie zegarki: gdy krajem produkcji jest światowej sławy marka

SWISS MADE - tylko dziewięć liter tworzących dwa słowa. Mają one jednak magiczne działanie na tych, którzy dbają o swój wizerunek i styl. Noszenie szwajcarskiego zegarka na ręku to nie tylko prestiż. To jest status. Nic więc dziwnego, że ruchy z pożądaną etykietą są przedmiotem tak intensywnej kontroli. Zarówno po stronie kupujących, jak i producentów.

Jakość gwarantowana przez państwo

Co zaskakujące, wielu z tych, którzy wybierają SWISS MADE, nie jest przygotowanych do odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że szwajcarski zegarek jest dobry. Jedynym argumentem dla większości jest jakość. Ale Japonia, Austria i USA również wiedzą, jak produkować chronometry z gwarancją. Sztuczka polega na tym, że Szwajcaria ma specjalne prawo, które "trzyma w ryzach" lokalne znaki towarowe. Od 1971 roku wszystkie produkty wytwarzane na terenie tego kraju poddawane są ścisłej selekcji. Ludzie u władzy już pół wieku temu zdali sobie sprawę, że towary wyprodukowane w Szwajcarii są wizytówką kraju za granicą. I ta twarz musi być punktem odniesienia.

Powód, dla którego jest on drogi

Czy wiedzą Państwo, dlaczego szwajcarskie zegarki są tak drogie - czasem nawet kilkakrotnie droższe pod względem wizualnym i jakościowym od podobnych produktów wytwarzanych w innych częściach świata? Powodem jest ta sama całkowita kontrola ze strony państwa. Jeśli producent życzy sobie, aby grawerunek SWISS MADE lub podobny był stosowany, musi wyprodukować doskonały przedmiot, który będzie reprezentował Szwajcarię na rynku światowym.

 • Na złożenie chronometru potrzeba średnio 2 miesięcy.
 • Po obróbce pozostaje 20% metalowego detalu.
 • 5 mikronów: jest to maksymalna tolerancja błędu części opracowanych przed montażem. Dla porównania, jest ona 20 razy mniejsza niż grubość ludzkiego włosa.

Sprawdzanie autentyczności

Pierwszą zasadą przy zakupie męskiego lub damskiego dodatku do nadgarstka jest kupowanie w renomowanym sklepie. Nie trać czasu na szukanie tańszego produktu. Jest to przypadek osoby skąpej, która ryzykuje, że zapłaci dwa, a nawet trzy razy. Oto 3 podstawowe wskazówki, jak sprawdzić szwajcarski zegarek pod kątem autentyczności.

 1. Rycina. Jest to konieczność. Brak grawerowania jest pierwszym i najbardziej oczywistym znakiem, że trzymasz w ręku podróbkę lub replikę. Zgodnie z uaktualnionymi wymogami, które weszły w życie na początku 2017 roku, następujące napisy mogą potwierdzić jakość i autentyczność produktu:
  1. "made in Switzerland";
  2. "Produkt szwajcarski";
  3. "Szwajcarska jakość";
  4. jak również krzyż szwajcarski i podobne znaki.
 2. Gwarancja. Niedoszły właściciel drogiego i prestiżowego chronometru musi zdawać sobie sprawę, że oferując podróbkę, sprzedawca nie będzie honorował gwarancji. Ręczą oni tylko za oryginalne produkty, potwierdzając w ten sposób ich wartość. Brak gwarancji jest drugim sygnałem, że próbują Cię oszukać.
 3. Dokumenty. Jeśli chcesz uchronić się przed podróbkami, poświęć trochę czasu i dokładnie sprawdź paszport akcesorium. Jeszcze lepiej, zadzwoń do przedstawiciela producenta w swoim kraju i upewnij się, że ma on prawo do sprzedaży produktu.

Żywotność

Pytanie, jak długo trwa szwajcarski zegarek jest trochę trudne do odpowiedzi. Rzeczywista żywotność szwajcarskiego zegarka zależy w 50% od jego jakości i w 50% od osoby, która go nosi. Warunki użytkowania mogą się diametralnie różnić: ktoś używa akcesorium tylko na "bardzo, bardzo specjalne" okazje. Drugi, mówiąc obrazowo, zużywa ją do dziur i postrzega ją przede wszystkim jako rzecz funkcjonalną. Sklep internetowy Gold.ua zapewnia 24 miesiące gwarancji na towary wyprodukowane w Szwajcarii, podczas których właściciele zegarków mogą liczyć na pełny serwis.

Więcej na: http://pierscionkizareczynowe.edu.pl

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl