Talizmany dla Strzelca

Talizmany dla Strzelca

 • Najlepsza biżuteria według Strzelca
 • Amulet dla Strzelca: piękno jest ważniejsze niż funkcja
 • Złoto czy srebro?
  • Ogień do ognia.
  • Nie zapomnij o srebrze.
  • I biżuteria.
 • Kamienie szlachetne: wybieraj według koloru i właściwości ochronnych
 • Biżuteria symboliczna

Z jednej strony wygląda to jak amulet dla Sagittarius nie jest raczej pilną potrzebą. Gdzieś tam w niebie, przedstawiciele tego znaku zostali obsypani taką ilością szczęścia, że Akcesoria dla Strzelca (Sagittarius) - są dokładnie biżuteriaktóre służą do stworzenia stylowego wyglądu, który jest jak amulety nie powinny działać. Takie stanowisko jest z gruntu błędne. Talizmany będzie filozofa-erranta przez cały czas z co najmniej trzech powodów.

 1. Zbytnia otwartość Strzelca. Oczywiście słowo "nadmierne" jest tu warunkowe: sami mężczyźni sami mężczyźni и żonyщi kobiety tego nie oceniaj własnego charakteru ekstrawertyka słowami "tu mach". A jednak, im bardziej otwarte osoba jest .tym łatwiejsza do pokonania jest ich obrona energetyczna. I nie ważne jak mocny jesteś, prędzej czy później nawet najsilniejsza zbroja się przebije. Dlaczego więc narażać się na ryzyko? Amulet Sagittarius jest jednym z najmądrzejszych i najbardziej skutecznych sposobów, aby zachować siebie bezpieczne od złego oka innych.
 2. Mnóstwo zazdrosnych ludzi. Z pierwszego powodu wywodzi się drugi. Szczęście jest głównym czynnikiem Prezent dla Strzelca nadane im przez planety, które im patronują. A im więcej mają szczęścia, tym więcej ludzi będzie im go zazdrościć. I nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że nigdy nie osiągniesz dna źródła szczęścia, uwierz mi: ludzka podstępność nie zna granic. Kamień...że będziesz... zużycie Regularnie stosowany jako talizman pomoże zazdrosnym ludziom zachować przyzwoity dystans i nie naruszyć Twoich osobistych granic.
 3. Wady własne. Nie ma na świecie ludzi, którzy składaliby się wyłącznie z cnót. Sagittarians, dla wszystkich ich imponującej listy pozytywnych cech, z pewnością nie są wyjątkiem. Czasami wydaje się, że relacje z innymi stoją w miejscu: przy całej twojej otwartości trudno jest znaleźć prawdziwie pokrewną duszę. A jeszcze trudniej jest zbudować związek tak, by szczęście z drugą osobą trwało naprawdę długo. Najniebezpieczniej jest, gdy twoja relacja z samym sobą i ze światem zatrzymuje się w miejscu. I chociaż Strzelce nie są przyzwyczajone do martwienia się "o nic", to czasem i one się przełamują. Do czego służy właściwy amulet? Harmonizuje cię: gasi, wycisza twoje negatywne cechy, godzi cię z innymi, światem i tobą samym. W tym samym czasie ten amulet nie robi z ciebie "uniwersalnego żołnierza": zachowuje oryginalność, tożsamość Sagittarian. Wciąż jesteś sobą. Tylko ty stajesz się bardziej komfortowy z siebie i innych wokół ciebie, jak również.

Jak widać, biżuteria dla kobiety Strzelec (Sagittarius) (jak i dla mężczyzn, oczywiście) może i powinien pełnić funkcję talizmanu. Niech nie każda wykwintna rzecz, z którą tak uwielbiają ozdabiać się estetyzujący przedstawiciele tego znaku, będzie Twoim talizmanem. Ale jeden lub dwa uroki na pewno nie zaszkodzi. Jakie one powinny być? Zaraz się o tym przekonasz.

Najlepsza biżuteria według Strzelca

Istnieją chyba dwa główne wymagania, jakie Sagittarianie mają w stosunku do biżuterii. Dla tych uczuciowych fontann oryginalności ważne jest, aby biżuteria do nich pasowała. Co to znaczy? Sagittarianie obojga płci będą bardzo szczęśliwi, jeśli biżuteria będzie spełniała dwa kryteria

 1. Oryginalność. Oczywiście wśród dziewczyn spod znaku Strzelca są miłośniczki skromnych srebrnych pierścionków. Ale powiedzmy sobie szczerze: po pierwsze, jest ich bardzo mało. A po drugie, najprawdopodobniej ta dziewczyna będzie nosiła cztery malutkie pierścionki na jednym palcu. Dla większości przedstawicieli tego znaku najważniejsze jest posiadanie oryginalnej biżuterii. I zwróć uwagę: wyjątkowy design musi koniecznie spełniać koncepcje elegancji, wyrafinowania i ogólnie dobrego smaku. Jeśli mówimy o dodatku, który wyróżnia się swoją "okropnością" (jako zrozumiały przykład można podać chociażby brzydkie buty, które zalały świat kilka lat temu), to taki "unicorna" raczej nie zainteresuje estety Strzelca. Ale oto biżuteria o niestandardowych kształtach, inkrustowana fantazyjnymi kamieniami lub z nietypową obróbką metalu (powierzchnia miętowa lub matowa) - to jest hit w dziesiątce.
 2. Emocjonalne. Strzelce nie są ludźmi, którzy dbają o to CO, ale nie dbają o to JAK. Po prostu pozostawiając pudełko z kolczykami na nocnej szafce lub prezentując pierścionek mimochodem, mrucząc "gratulacje" zdecydowanie nie wchodzi w grę. W tym sensie wszyscy jesteśmy po trochu Strzelcami, prawda? Ale dla przedstawicieli tego ognistego znaku, emocje związane z prezentem są równie ważne jak sam prezent. Na przykład niedrogi wisiorek, przywieziony z podróży, wywoła większą reakcję emocjonalną niż "służbowy" element biżuterii, prezentowany przy "normalnej" okazji. Dlatego przygotowując prezent biżuteryjny dla Strzelca, nie zapomnij zdecydować, w jaki sposób go wręczysz. Opakowanie i sam proces prezentacji przyszłego amuletu to "drobiazgi", które należy przemyśleć z wyprzedzeniem, bo na pewno docenią one Strzelca.

Jeśli będziesz w stanie sprawdzić te dwie opcje przy wyborze biżuterii dla swojej ukochanej, to gratulacje: wykonałeś najtrudniejsze zadanie!

Amulet dla Strzelca: piękno jest ważniejsze niż funkcja

Wyróżnienie się z tłumu za pomocą eleganckich dodatków jest o wiele trudniejsze niż wtedy, gdy Twoja biżuteria "krzyczy" swoją własną wyjątkowością. A jednak Strzelce są w tym dobre. Intuicyjnie zawsze wybierają biżuterię nietypową, ale zawsze w granicach dobrego smaku. A ta "delikatna praca", umiejętność przyciągania uwagi nie krzykliwymi, ale eleganckimi dodatkami, to umiejętność niemal magiczna. Wybierając amulet biżuteryjny dla Strzelca, ważne jest, abyś pozostał w tych samych ramach. Oryginalność dla samej oryginalności z pewnością nie zostanie doceniona. Dlatego warto postarać się znaleźć dodatek, który łączy w sobie to, co nietypowe z tym, co klasyczne. Jakie to może być opcje?

 • Szerokie pierścienie. Często wybieraj biżuterię z gniecionym lub szczotkowanym metalem. Mogą być bez wkładów lub z małymi wkładami o regularnym kształcie.
 • Biżuteria z dużymi kamieniami. Przewaga jest tu po stronie pierścionków koktajlowych, inkrustowanych minerałami o najbardziej niezwykłych kształtach i kolorach. Jeśli chodzi o harmonię, pamiętaj: ponieważ w centrum uwagi są kamienie, metalowa podstawa musi być tak prosta i zwięzła, jak to tylko możliwe. To samo połączenie oryginalności i klasyki, które gwarantuje pozytywne wrażenie.
 • Szerokie bransoletki lub zestaw kilku bransoletek. Możliwe jest łączenie elastycznych i sztywnych, z inkrustacjami lub bez, z charmsami i tak zwięźle jak to tylko możliwe.
 • Długie kolczyki. Sagittarianie w ogóle uwielbiają wszystko "płynące", więc długie kolczyki są dla nich prawdziwym "gagiem". Mogą to być lakoniczne broszury, jak również bardziej złożone shandeliers. Byłoby miło, gdyby kolczyki nie były po prostu długie, ale objętościowe i lekkie w wyglądzie: technika filigranu działa doskonale w tym sensie.
 • Masywne wisiorki. Prosty (ale nie cienki) łańcuszek zwieńczony dużym, nietuzinkowym wisiorkiem to marzenie każdej dziewczyny spod znaku Strzelca. I to w sytuacji, gdy nawet najprostsze rozwiązania okazują się zwycięskie. Wisiorek może być symboliczny (o głównych symbolach dla Strzelca powiemy nieco dalej) lub wykonany w prostym geometrycznym kształcie - trójkąta lub kuli.
 • Nietypowe broszki. Nawet nie najzwyklejszy dodatek, jakim jest broszka, może stać się talizmanem. Fantazyjna natura tego klejnotu pasuje do dynamicznej i kreatywnej natury Strzelca w najlepszy możliwy sposób. Ponownie, spróbuj "wziąć" tylko jedną osobliwość: niech broszka będzie albo duża, albo jasna, albo skomplikowana, albo bardzo cenna. Niech wszystkie inne parametry dążą do prostoty.

Wybierając biżuterię dla znaku ognia, pamiętaj, że najpierw zapamiętają emocje, jakie wywołał w nich Twój prezent, potem docenią jego piękno - i dopiero wtedy zrozumieją, jak potężnego pomocnika dostali w codziennym życiu. Takie właśnie są Strzelce.

Złoto czy srebro?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jedynym możliwym metalem dla tej ognistej, namiętnej, słonecznej duszy jest złoto. W zasadzie trudno się z tą logiką nie zgodzić. Ale spokojnie: ograniczyć Sagittarians jest gorsze dla siebie. Dlatego nie tylko ognista złota biżuteria będzie odpowiednia dla przedstawicielek tego znaku. Chociaż one, nie okłamujmy się, są najbardziej preferowane.

Ogień do ognia

Złota biżuteria jest absolutnie niezbędnym dodatkiem w biżuteryjnej garderobie Strzelca. I mówimy tu zarówno o mężczyznach, jak i o kobietach. Tym intelektualistom i estetom nie przeszkadza, że wyróżniają się z tłumu (czy może raczej - najchętniej podkreślają własną wyjątkowość), że oryginalne złoto biżuteria dla mężczyzny Strzelec (Sagittarius) Trafi w serce, a nie będzie odbierany jako pretensjonalny i "niemęski". Na kobiety, to nie jest, aby wspomnieć: złoto jest religią kobiet znak ognia, a oni chętnie czczą eleganckie złote rzeczy.

Najczęściej, Sagittarians wybrać czerwone złoto przez instynkt: namiętny charakter i inne nie ma do. Warto jednak wspomnieć, że odpowiednie będzie delikatne cytrynowe złoto, a nawet białe złoto. Jeśli czerwone złoto tylko podkreśli żarliwość ognistego charakteru, to spokojniejsze cytrynowe i białe kolory "zgaszą" go, a wręcz przeciwnie - zharmonizują.

Nie zapomnij o srebrze.

Srebro jest uważane za metal zimowy. Oznacza to, że jest on idealny dla zimowego znaku zodiaku. I nie bez powodu ten metal jest uważany za symbol szczęścia, elastyczności i zręczności. Strzelec ma wszystkie te cechy w nadmiarze, więc są one również godne noszenia jako talizman.

Ogólnie rzecz biorąc, mówi się, że w przypadku Strzelca, srebro dobrze sprawdza się w kontraście. Jeśli odczuwasz potrzebę prostego myślenia, jeśli potrzebujesz "otrząsnąć się" i być w chwili podjęcia decyzji, w końcu, jeśli istnieje potrzeba ostudzenia zapału, amulet z "śnieżnego" srebra dobrze Ci zrobi.

Również biżuteria.

Strzelce to osoby, które cenią sobie wygląd biżuterii bardziej niż jej rzeczywistą wartość. Dlatego też, piękne akcesorium wykonane z metali nieszlachetnych, na pewno nie uznają za "tanie". Głównym materiałem nieszlachetnym dla Strzelca jest skóra. Wszelkiego rodzaju bransoletki wykonane ze skóry (szerokie opaski w stylu Johnny'ego Deppa lub plecione "warkocze") będą wyglądały równie dobrze na silnych męskich dłoniach, jak i na delikatnych nadgarstkach dziewczyn. Ale nie same bransoletki: wszelkie akcesoria, które mają skórę będą niezawodnym amuletem dla Strzelca.

Jako łaknący niezwykłości, możesz rozważyć inne "niekonwencjonalne" materiały na biżuterię. Oprócz skóry, akcesoria z drewnianymi i betonowymi elementami odgrywają ważną rolę w życiu Strzelca. I niech nie będą one nazywane w pełni talizmanami, bądź pewien: taki prezent "ognisty" szczęściarz z pewnością doceni.

Kamienie szlachetne - pomocnicy: wybierać według koloru i właściwości ochronnych

Tradycyjnie uważa się, że głównymi amuletami dla nas są kamienie. W rzeczywistości te kryształy, które znajdują się w ziemi od milionów lat, mają tak potężną energię, że po prostu nie można się jej oprzeć.

Jeśli chodzi o Strzelców, dwoistość ich natury "zrodziła" dwoistą naturę kryształów, które powinni nosić jako talizman. Z jednej strony, są one jasne i ogniste, dynamiczne i aktywne: ci ludzie są przeznaczone do noszenia czerwonych kamieni. Rubin i granat to minerały, które najbardziej pasują do Strzelca. Ale z drugiej strony, pasja może przerodzić się w gniew, aktywność w marudność, a ogień jest w stanie raczej spalić niż ogrzać miejsce. Co robić? Astrologowie wiedzą: noś "chłodzące" kamienie o niebieskich i błękitnych odcieniach. Potrafią uspokoić Strzelca i złagodzić szorstkość jego impulsów. Wreszcie, trzecim ważnym kolorem dla przedstawicieli tego znaku będzie fioletowy. Ten głęboki i niezwykły kolor jest szczególnie odpowiedni dla mistyków i intelektualistów, osobowości o wielu twarzach, filozofów i oratorów.

W zasadzie lista kamieni odpowiednich dla Strzelca jest niewiarygodnie duża:

 • akwamaryna;
 • ametyst;
 • turkusowy;
 • heliodorus;
 • granat;
 • labradoryt;
 • lapis lazuli;
 • opal;
 • perydot;
 • różowy turmalin;
 • rubin;
 • szafir
 • chalcedon;
 • chryzolit;
 • charoit;
 • czarny obsydian.

Jak widać, na tej liście znajdują się zarówno czarne, jak i różowe kamienie. Wszystkie z nich będą odpowiednie dla Strzelca. Ale my opowiemy tylko o głównych minerałach.

 • Ametyst. Kamień o grubej purpurowej barwie będzie Twoim niezawodnym pomocnikiem. Z jednej strony, odkryje przed tobą głębię mądrości, o której istnieniu nie miałeś pojęcia. A z drugiej strony, pozbędzie się złych nawyków i sprawi, że będziesz bardziej "w porządku". W końcu, niestety, Strzelce łatwo "uzależniają się" od wszelkich pasji - od gier komputerowych po oglądanie telenowel, od palenia papierosów po objadanie się. Ametyst pomoże Ci się opanować, sprawi, że będziesz spokojniejszy i bardziej harmonijny. Ponadto kamień ten nie pozwala pojawić się w Twoim otoczeniu złym ludziom i chroni Cię przed zazdrosnymi spojrzeniami.
 • Turkusowy. Jest to najpotężniejszy talizman, który jest odpowiedzialny za realizację Twoich pragnień i planów. Cóż, ponieważ marzenia Strzelca są zawsze wielkie, turkus musi bardzo się starać, aby pomóc wprowadzić je w życie. A kamień sobie z tym radzi. Dodaje koncentracji "rozproszonym" Strzelcom, pomaga im nie rozpraszać się na drodze do osiągnięcia celu, odpowiada za stabilność finansową i utrzymuje dobre zdrowie. Kobiety mogą wybrać biżuterię w postaci korali i bransoletek, kolczyków i pierścionków oprawionych w srebro. Ale dla mężczyzn lepiej jest preferować albo bransoletki z koralikami z turkusu, albo jakieś figurki lub statuetki z tego kamienia.
 • Granat. Mówimy tylko o czerwonym granacie. Ten kamień jest niezbędny do budowania kariery. Pomoże Ci zaufać właściwym ludziom, poprawi Twoją wydajność i ogólnie rzecz biorąc, w każdy sposób przyczyni się do Twojej samorealizacji. Granat najlepiej sprawdzi się w przypadku męskiego Strzelca.
 • Ruby. Bardzo potężny kamień, z którym trzeba uważać. Chroni Cię przed negatywizmem i zazdrością innych, a także pomaga walczyć z własnymi "demonami". Zaleca się noszenie rubinu tylko i wyłącznie na ciele, tak aby nie było żadnej odzieży pomiędzy kamieniem a ciałem. W przeciwnym razie moce kamienia mogą się na tobie odegrać.
 • Sapphire. Ten luksusowy, królewski kamień da impulsywnym Sagittarianom odrobinę spokoju i dużo mądrości. To ostudzi twój zapał i sprawi, że staniesz się bardziej rozsądny. Biżuteria z szafirami będzie pasować zarówno mężczyznom (niepowtarzalne sygnety wysadzane klejnotami), jak i kobietom (szczególnie efektowne będą kolczyki z szafirami). Najlepiej szlifuje się w złocie, ale kolor metalu to już kwestia indywidualnych preferencji.
 • Topaz. Dla Sagittarian, lepiej jest używać tylko niebieskich kamieni kolorowych. Pomoże Ci to w nawiązaniu komunikacji z bliskimi. Nie jest tajemnicą, że przedstawiciele tego znaku mają trudny czas z ludźmi przez długi czas. Topaz sprawi, że staniesz się bardziej miękki, elastyczny i czuły. Jeśli szukasz bratniej duszy, to pomoże Ci ją znaleźć. Jeśli jesteś człowiekiem rodzinnym, to pomoże ci to się utrzymać. Ponadto, topaz (jak, w rzeczywistości, większość niebieskich kamieni) jest znany poważnie zwiększyć intuicję. Co oznacza, że pomoże Ci "obliczyć" ludzi wokół Ciebie.
 • Chryzolit. Kolejny kamień, który da impulsywnym Sagittarianom trochę rozsądku i spowolni ich. Załóż biżuterię z chryzolitem przed ważną sprawą - i bądź pewna, że podejmiesz właściwe decyzje. Chryzolit jest niezastąpiony w podróżach: chroni podróżnego przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Chryzolit jest szczególnie skuteczny dla płci pięknej.
 • Cytryn. Ten kamień w kolorze cytryny jest niezbędny dla Sagittarian, którzy są zainteresowani stabilnością finansową. Cytryn z pewnością przyniesie bogactwo do Twojego domu. Ten kamień jest między innymi kamieniem ludzi kreatywnych. Jeśli czujesz się nieco stagnacyjnie lub Twoja wyobraźnia jest na niskim poziomie, załóż biżuterię z cytrynem. Twoja kreatywność wzniesie się na wyżyny. Co więcej, cytryn będzie Twoim niezawodnym talizmanem w przygotowaniach do każdego dużego przedsięwzięcia: rozpoczęcia projektu, zmierzenia się z ważną umową, a może po prostu z egzaminem? Noś pierścionek z cytrynem lub kolczyki. To pomoże.
 • Czarny obsydian. Ten kamień (znany również jako szkło wulkaniczne) leczy Strzelca z emocjonalnych ran w ciągu kilku chwil. I choć czasami może się wydawać, że ten optymista jest odporny na smutek, żal i samotność, to tak nie jest. W najciemniejszych chwilach (które, nawiasem mówiąc, są bardzo rzadkie), pomoże Ci czarny kamień. Rozpali na nowo zgaszony ogień w Twoim sercu, uchroni Cię przed depresją i rozproszy ospałą energię w Twoich żyłach.

Lista kamieni tabu dla Strzelca nie jest długa. Na przykład, aleksandryt, perły i karneol są uważane za mające negatywny wpływ na przedstawicieli tego znaku. Pierwszy kamień może znacznie wzmocnić twoje negatywne cechy. Ale te ostatnie dodadzą do twojego życia zarówno chaosu, jak i smutku, tak że wszystko wypadnie z rąk, a układanka nie ułoży się w jedną całość.

Symboliczne ozdoby

Najlepsze amulety ochronne dla Strzelców to przede wszystkim materiały - złota lub srebrna biżuteria z odpowiednimi kamieniami dokładnie spełni swoją główną funkcję i ochroni swojego właściciela przed najbardziej nieoczekiwanymi i nieprzyjemnymi sytuacjami w życiu. A jednak jest sens wzmacniać działanie talizmanu. Aby to zrobić, należy skupić się nie tylko na materiale, z którego wykonana jest biżuteria, ale również na jej kształcie. Istnieje dziesięć symboli, które są uważane za amulety dla przedstawicieli tej konstelacji zodiakalnej.

 1. Strzałka. Nic bardziej oczywistego, a jednak tak jest: strzała przyniesie szczęście Strzelcowi. Gładki klejnot z ostrym zakończeniem może być umieszczony wszędzie: na szyi, na uszach, na palcach lub na nadgarstku. Każdy element biżuterii w kształcie strzały będzie miał nieprzyzwoitą ilość szczęścia z nim związaną. A dla aktywnego Strzelca, będzie to bardziej istotne niż kiedykolwiek, strzegąc ich bezpieczeństwa, podróży i codziennych spraw.
 2. Ukłon. Jeśli spiczaste strzały wydają Ci się "agresywne", spróbuj znaleźć bardziej zaokrąglony symbol - łuk. Jego cel jest wciąż ten sam: przynieść Ci szczęście i ochronę. Przy okazji, nietypowym wyborem, który z pewnością przypadnie do gustu dziewczynom spod znaku Strzelca, mogą być kolczyki z goździkami: w duchu modnej obecnie asymetrii, niech to będzie łuk w jednym uchu, a strzała w drugim.
 3. Samolot. Podróżnicy, wędrowcy i włóczędzy. Samolot będzie wspaniałym symbolem odzwierciedlającym wewnętrzny świat (i zewnętrzne ruchy) Strzelców.
 4. Podkowa. Tradycyjny symbol szczęścia będzie bardzo odpowiednim amuletem dla przedstawicieli ognistego znaku. Postaraj się tylko jakoś "unowocześnić" tę biżuterię, aby nie wyglądała zbyt zachowawczo. Tak więc, na przykład, podkowa może być używana nie jako wisiorek na szyję, ale jako broszka lub charms w bransoletce.
 5. Centaur. Jest to symbol Strzelca, jeden z najpotężniejszych talizmanów dla tej konstelacji. Centaur napełnia Sagittarius z siłą i energią, które są tak szybko roztrwonione "dzięki" aktywnemu życiu i szerokiemu zakresowi komunikacji. Jest to również symbol mądrości. Pozwala też czuć się pewnie i tworzy niewidzialną ochronę. Czy uważasz, że centaur jest zbyt skomplikowanym symbolem? Równie dobrze sprawdzi się zwykły koń!
 6. Chrząszcz skarabeusz. Ten pradawny symbol przyniesie stabilność finansową nerwowym Strzelcom. Pomoże im również podejmować właściwe decyzje nawet w najtrudniejszych sytuacjach i brać odpowiedzialność za ich rezultaty.
 7. Phoenix. Feniks to ptak, który powstaje z płomieni. Ogień, w którym płonie feniks, wnosi światło w życie jego właściciela, czyni go mądrzejszym i życzliwszym, szczęśliwszym i bardziej harmonijnym. Feniks zawsze się odradza - a amulet w postaci magicznego ptaka daje swojemu właścicielowi niesamowitą witalność i chroni go przed wszelkimi problemami.
 8. Salamandra. Salamandra, jak wiadomo, nie pali się w ogniu. Obaj ci przedstawiciele królestwa zwierząt (feniks i salamandra) będą doskonałym talizmanem dla Strzelców, ponieważ symbolizują wieczne życie i odrodzenie. Chłodzący ogień salamander pozwolił tym Strzelcom, którzy są zbyt emocjonalni i dynamiczni, zwolnić trochę tempo. Pomoże trzeźwo reagować na wydarzenia i chronić się przed złym okiem i negatywnym nastawieniem innych. Salamandra zawsze dostosowuje się do życia, nic nie jest w stanie wytrącić jej z formy. Te same cechy "przekazuje" ona i jego pan. Jedyne zastrzeżenie: zarówno feniksy jak i salamandry będą działać tylko wtedy, gdy będą wykonane z czystego złota.
 9. Clover. Nie ma lepszego sposobu na podarowanie gospodarzowi szczęścia niż czterolistna koniczyna! Oczywiście, symbol szczęścia będzie w sam raz dla przedstawicieli tego znaku. Nie zapominajmy jednak, że koniczyna to nie tylko szczęście. Chodzi tu o mądrość, harmonię, zrozumienie praw wszechświata i umiejętność skutecznej komunikacji.
 10. Moneta. Symbol szczęścia i dobrobytu finansowego, moneta będzie idealnym amuletem dla Strzelca, i lepiej jest dać go mężczyźnie. Skórzana smycz na szyję lub nadgarstek z monetą ze złota lub srebra (biżuteria jako talizman sprawdza się nieco gorzej) - to prezent, który Sagittariusowi na pewno przypadnie do gustu.

Czy to oznacza koniec listy symboli, które będą chronić Strzelca? Cóż, oczywiście, że nie. Tak więc, na przykład, niektórzy astrologowie zalecają mężczyznom symbol koguta jako talizman, a kobietom Księżycowy Kwiat (biżuteria w kształcie półksiężyca).

Wszyscy są jednak zgodni co do jednego: wybór talizmanu jest sprawą bardzo indywidualną. A jeśli na liście nie ma jakiegoś konkretnego symbolu, ale ozdoba Cię "wezwała", czujesz od niej ciepło i wsparcie, to nie krępuj się wziąć ją i "zapisać" jako talizman. W końcu serce jest bardziej niezawodnym pomocnikiem niż najbardziej szczegółowe listy.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl