Wybór kształtu kolczyków

Wybór kształtu kolczyków

Kolczyki są podstawowym elementem kobiecej biżuterii. Poza tym, można śmiało powiedzieć, że kolczyki damskie nigdy nie wyjdą z mody. Ale ten pozornie nieskomplikowany element biżuterii ma swoje osobliwości, jeśli chodzi o wybór tych, na które warto zwrócić uwagę.

Spośród mnóstwa różnych kolczyków, jest jeszcze kilka podgatunków do wyboru:

  • goździki;
  • pierścienie;
  • Wiszące kolczyki.

Kolczyki z kamieniami lub bez kamieni mogą być klasyfikowane jako oddzielny typ.

Wiszące kolczyki nazywane są również kolczykami wiszącymi. Każdy strój są ozdobione kamieniami może sprawić, że szczególnie inteligentne. Ich długość może sięgać prawie do ramion, a także być dość krótka. Takie kolczyki optycznie wydłużają twarz.

Kolczyki obręcze, znane również jako kolczyki kółka, to prawdziwie romantyczny element biżuterii i występują we wszystkich rozmiarach - duże, małe, średnie. Kolczyki obręcz przypominają kształtem obręcz lub okrąg, ciągły lub nieciągły. Jednak ich główną zaletą jest to, że kolczyki te nie zsuwają się z ucha. Pasują do każdego stroju: do casualowego ubioru idą plastikowe, jasne duże, a do biznesowego garnituru - małe, złocone z rzeźbieniami, które w świetle mienią się. Kolczyki z kamieniami będą świetnie wyglądać z wieczorową sukienką. Goździki to małe, zgrabne kolczyki, które sprawiają wrażenie tajemniczości i powabu. Są one przymocowane po prostu do płatka ucha i ozdobione, z reguły, małym kamieniem. Od przodu mocowanie nie jest widoczne, więc wrażenie jest takie, jakby klejnot po prostu przylegał do ucha. Sporadycznie spotykamy tak urocze kolczyki z zapięciem jak sztyfty z okrągłymi kamyczkami, ale z długimi wisiorkami. Spotykamy również kolczyki w kształcie zwierząt, dzikich zwierząt lub kwiatów. Unikatowe kolczyki z imionami lub inicjałami są zazwyczaj wykonywane na zamówienie. Kolczyki takie muszą jednak podkreślać gust, styl i indywidualność ich właścicielki. Obecnie najmodniejsze kształty to duże, rzucające się w oczy kolczyki. Owalne (okrągłe lub w kształcie łezki) kształty są uważane za najbardziej popularne. Projektanci preferują różnorodność drobnych detali, które nadają kolczykom objętości i uroku.

ROREN / Robert Siudek / Renata Kowalska
ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

· 12 422 03 50
· 12 431 21 47

sklep@roren.pl