Waga obrączek ślubnych
Jest oczywiste, że waga obrączek ma również wpływ na jej trwałość. Obrączka, która będzie zbyt cienka może się odkształcać na placu w trakcie jej noszenia. Jeśli chodzi o obrączki ze złota 14 karatowego wykonanych metodą bezszwową nie powinno się zamawiać takiej, które mają wysokość niższa niż 1mm. Obrączkom o większej masie będzie można nadać odpowiedni profil. Jeśli waga będzie zbyt mała nie będzie się dało wykonywać obrączek w wersji, która mają wyobloną powierzchnię wewnętrzną. Przy lekkich obrączkach o półokrągłym profilu należy sprawdzić czy krawędź boczna nie będzie nadmiernie ostra i nie będzie uwierać nam palca. Oferowane są przez nas obrączki nawet w wersji light, które mają wystarczającą wagę, by były trwałe, bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie charakteryzowały się wyjątkową jakością.
Najlepszy jubiler
Dobrym zwyczajem będzie porównanie ofert wielu sklepów i pytanie o istotne sprawy obsługi. Rzetelny sprzedawca jest w stanie nam podpowiedzieć jakie są wady i zalety, gdy chodzi o konkretne modele. Może nam również podpowiadać jak to dokładnie wygląda, gdy chodzi o użytkowanie. Podstawowa informacja, która powinna nas zainteresować to między innymi kwestia ewentualnej zmiany rozmiaru, jeśli taka konieczność się pojawi. Dobrze, gdy firma ma swoją pracownię i będzie w stanie sama wykonać korektę a także odnowić obrączki.
Zmiana rozmiaru obrączki
U wielu osób występują problemy z doborem rozmiaru. Niekiedy zdarza się, że pod wpływem temperatury albo stresu place puchną albo przy niskiej temperaturze obrączki zsuwają się z palców. W takim przypadku niezwykle istotne będzie doświadczenie obsługi sklepu. Aby optymalnie dobierać rozmiar należy brać pod uwagę wiele różnych czynników. Nie bez znaczenia jest to czy dana osoba ma tendencję do puchnących palców. Prędzej czy później korekta niestety będzie konieczna i już przy zakupie warto się dowiedzieć jak w praktyce jej wykonanie wygląda i czy będzie ona kosztowna.
Białe złoto
Określenie białe złoto to wyłącznie nazwa handlowa. Złoto takie jest niezależnie od koloru takie samo jak każde inne. Zmienia się bowiem tylko domieszka i dodatkowo wykonuje się rodowanie, które sprawia, że złoto przybiera nie żółtą barwę, ale staje się na kształt srebra i dlatego dostaje nazwę złota białego. Chodzi o dodanie do stopu niklu i palladu.
Alergia na złoto, czy na stop metali z niklem?
Co do zasady należy powiedzieć, że czyste złoto nie powoduje uczuleń, ale mogą się pojawić uczulenia na inne metale, które w składzie takie stopu się pojawiają. dlatego znacznie częściej są uczulenia na niskie próby złota 8 karatów, ponieważ ta domieszka jest tam w większej ilości. Dlatego standardowo wykorzystuje się obecnie propozycje, w ramach których mamy złoto 14 karatów.
Ukryta wada - na co zwrócić uwagę?
Dobra jakościowo obrączka powinna mieć powierzchnię, na której nie będzie wżerów, rys czy przebarwień. Kształt musi być idealnie okrągły. Szczególnie trzeba zwracać uwagę na miejsca połączenia, gdy chodzi o wielokolorowe obrączki. To newralgiczne miejsca, gdzie niedoskonałości mogą się pojawiać. Raczej należy unikać lutowanych obrączek, które nie będą dobrym wyborem, takie formy łącznia nie będą się sprawdzać od strony praktycznej.
Wyoblenie (soczewkowy kształt)
Wyoblenie obrączki to taki element, który wyraźnie wpływa na wygodę użytkowania. Obrączka taka będzie się dużo lepiej dopasowywać do palca. W przypadku obrączek z wyboleniem będzie większa tolerancja na zmianę rozmiaru. Dodatkowo będzie dopływ powietrza i można unikać pocenia się.