Słowo "diament" wywołuje respekt i kojarzy się z luksusem. Wybierając biżuterię z tym kamieniem szlachetnym, skorzystaj z naszych rad, aby była ona dla Ciebie nieco bardziej przystępna cenowo.
Diament rozpatrujemy oddzielnie od biżuterii, ponieważ w naszych projektach biżuterii diament stanowi dużą część ceny. Zakładamy jednak, że kupujecie Państwo gotowy element biżuterii.
Kiedy spotykamy się z naszym potencjalnym nabywcą po raz pierwszy, staramy się zrozumieć, czy ma on absolutne zrozumienie tego, czego chce i jaki budżet przeznaczył na zakup. Wówczas z przyjemnością oferujemy kilka opcji, które ich zadowolą.
Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś, proponujemy zacząć od budżetu na zakup. W jego ramach określimy:
- Jaki szlif diamentu chcielibyście Państwo mieć w swojej biżuterii.
- Co jest dla Ciebie ważniejsze - rozmiar czy właściwości?
Najdroższe są okrągłe szlifowane diamenty, ale inne kształty mogą być równie imponujące.
Z reguły kombinacja wielkości (wagi) i właściwości jest kompromisem pomiędzy kosztem a wyglądem diamentu. Ale nie do końca tak jest; spróbujmy zrozumieć dlaczego.
Praktyczna różnica w kolorze i przejrzystości jest mniej zauważalna gołym okiem niż rozmiar. Zwykła osoba patrząc na kamień szlachetny w pierścionku przez jego górną krawędź (kwadrat) nie byłaby w stanie odróżnić diamentu o barwie D (1, dalej w nawiasie jest przybliżony standard rosyjski) od diamentu o barwie F (3). F (3) i G (4), w tych samych warunkach. Nie dostrzeże różnicy między sąsiadującymi kolorami, np. Kolor oprawy również odgrywa pewną rolę; żółty lub różowy metal może nadać kamieniowi lekki odcień. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że diamenty o wyższych kolorach mają sens kupować w białym złocie lub platynie, chyba że celem jest dopasowanie określonego stylu w kolorze złota. Jednocześnie te, które mogą mieć dostrzegalny odcień koloru (o barwie poniżej H), będą wyglądały raczej biało ze względu na kontrast koloru z oprawą. Podobnie jest z przejrzystością - gołym okiem i bez specjalnych umiejętności nie da się dostrzec różnicy między diamentami od IF(1) do VVS2(3), a przy użyciu lupy 10x normalny człowiek miałby problem ze znalezieniem inkluzji w kamieniach do VS2(6). Będziesz w stanie zobaczyć je stosunkowo łatwo z jasnością od SI1 i poniżej. Im większa średnica, tym łatwiej jest znaleźć inkluzje.
Podczas gdy większość z nas podświadomie dąży do perfekcji wybierając wysoki kolor i czystość, ten, dla którego diament jest przeznaczony docenia jego wielkość bardziej! Należy pamiętać, że nie chodzi tylko o jego średnicę, ale również o to, jak prezentuje się w danej oprawie; w szerokiej oprawie kamień o niewielkich rozmiarach może zostać optycznie zagubiony.
Więcej na: http://4gg.pl